• Головна
  • На Тернопіллі вивчають репрезентативність профспілок
10:05, 4 серпня 2011 р.

На Тернопіллі вивчають репрезентативність профспілок

Розпочалася підготовка до підтвердження репрезентативності профспілок. 18 липня 2011 року вступив у дію Закон України «Про соціальний діалог в Україні». Відповідно до цього Національною службою посередництва і примирення затверджено Порядок оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб‘єктів сторін профспілок та організацій роботодавців. Цим документом визначається процедура проведення такої роботи. Головне її завдання – підтвердити репрезентативність профспілок, їх організацій та об‘єднань, організацій роботодавців та їх об‘єднань на національному, галузевому та територіальному рівнях для участі у колективних переговорах з укладення генеральної, галузевих та регіональних угод і делегування представників до Національної тристоронньої соціально-економічної ради та її структур на обласному рівні та до органів управління фондами загальнообов‘язкового державного соціального страхування та інших тристоронніх органів соціального діалогу, участі у міжнародних заходах.

Відповідно до затвердженого Національною службою посередництва і примирення Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності профспілкові організації краю розпочали збір інформації, що стосується  їх реєстрації в органах юстиції, уточняють  кількість членів профспілки, яких вони об‘єднують, та інші дані. Вони й стануть підставою для видачі відділенням НСПП на територіальному рівні відповідних свідоцтв про підтвердження репрезентативності профспілкових організацій для участі у роботі органів соціального діалогу.

Найважливішою умовою визнання репрезентативними об‘єднань профспілок, профспілок, їх організацій на територіальному рівні є співвідношення кількості членів профспілок до чисельності зайнятого населення у відповідній адміністративно-територіальній одиниці згідно з даними органів статистики.

Репрезентативними визнаються об‘єднання профспілок, членами яких є не менше 2% зайнятого населення у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, а для профспілок та їх організацій – не менше 2% зайнятого населення у певній галузі.

Прес-служба обласної ради профспілок

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
"Долар сягне психологічної межі, курс валют приголомшить Україну": експерти сказали, чи українцям варто бігти в обмінники
"Дуб, горіх та клен заборонені": українцям більше не можна висаджувати дерева із визначеного списку
Оголошення
live comments feed...