• Головна
  • Гривня продовжує падіння, Нацбанк бездіє
17:30, 9 грудня 2014 р.

Гривня продовжує падіння, Нацбанк бездіє

З початку грудня гривня подешевшала відносно долара більш як на 50 коп, продовжуючи стрімке піке до знецінення.

Сьогодні на міжбанку гривня знову опустилася в ціні - до 15,96 за долар. Як наслідок ростуть ціни на пальне, а відтак на найнеобхідніше: медикаменти та продукти харчування. При цьому керівництво держави на стільки заклопотане поділом портфелів та активів попередників, що не вживає жодних адекватних дій, щоб змінити ситуацію.

При цьому не звільнено з посади і не притягнуто до відповідальності жодного з керівників Нацбанку, які б мали відповідати за те, що робиться з гривнею.

Адже забезпечення стабільності національної валюти є одним із пріоритетних завдань Нацбанку.

Наразі ж Національний банк банально констатує "відсутність поліпшення ситуації" на фінансовому ринку України, але просить банки не послабляти курс нижче 16 гривень за долар. Про це повідомило "Інтерфакс-Україна" джерело у фінансових колах із посиланням на підсумки наради глави НБУ Валерії Гонтаревої з представниками найбільших банків у понеділок.

"НБУ констатує відсутність поліпшення ситуації на фінансовому ринку України. Завершення формування Кабміну не принесло очікуваного покращення. За оцінкою Нацбанку, "справедливий" курс ринку сьогодні в парі долар-гривня - 15,30-15,50 і його коливання можливі до 16,0 у найближчій перспективі", - заявив співрозмовник.

За його словами, НБУ під час наради визнав, що відтік депозитів у банківській системі триває і становить за листопад поточного року 3,3 млрд гривень на тлі посилення відтоку коштів із поточних рахунків юридичних осіб.

При цьому, за даними НБУ, від початку року населення зняло з рахунків у комерційних банках 124,5 млрд гривень і 8,7 млрд доларів - відповідно 22% і 37% коштів, що були в банківській системі країни станом на 1 січня 2014 року. На думку НБУ, таку негативну динаміку поки що подолати не вдається.

"НБУ не планує й далі втручатися у встановлення курсових параметрів ринку долар-гривня, якщо не побачить спекуляцій", - зазначив фінансист.

#курс #Нацбанк #гривня

Коментарі

Оголошення
live comments feed...