• Головна
  • Янукович підписав зміни до Податкового кодексу
18:55, 4 серпня 2011 р.

Янукович підписав зміни до Податкового кодексу

Президент України Віктор Янукович підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких законодавчих актів" (про вдосконалення деяких норм Податкового кодексу) N3609-VI.

Як випливає з інформації, розміщеній на веб-порталі Верховної Ради, закон, спрямований на врегулювання проблемних питань, що виникли за перші півроку дії Податкового кодексу, підписаний президентом України 1 серпня, хоча на сайті глави держави ця інформація поки відсутня.

Нагадаємо, 7 липня за прийняття цього закону проголосували 264 картки народних депутатів. Представляючи законопроект в парламенті, його автор, народний депутат від Партії регіонів, голова комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової і митної політики Віталій Хомутинник зазначив, що документ має задовольнити вимоги влади, бізнесу і громадянського суспільства. Зі слів автора проекту, закон зменшує навантаження щодо єдиного соціального внеску. Зокрема, передбачає скасування норми по віднесенню на валові витрати юридичних осіб товарів і послуг спрощенців.Також фізичним особам, які працюють на єдиному податку, дозволено реєструватися платниками ПДВ.

Документом вводиться мораторій на планові і позапланові перевірки суб'єктів малого підприємництва до введення в дію положень, що стосуються спрощеної системи оподаткування.

Крім того, передбачені особливості оподаткування, в тому числі пільгового, вироблених в Україні або ввезених нафтопродуктів, які використовуються як сировина для хімічної промисловості. Перелік таких підприємств затверджується Кабміном.

Також визначаються особливості пільгового обкладення ПДВ операцій з ввезення на митну територію України обладнання для суднобудівної промисловості, яке не виготовляється в Україні.

Законом передбачені пільги по рентній платі за додаткові обсяги нафти, природного газу, газового конденсату, видобутого внаслідок виконання інвестпроектів на окремих ділянках, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади з питань реалізації держполітики в нафтогазовому комплексі.

Закон також передбачає надання податківцям права вимагати від платника податків пояснення з питань, які виникають під час перевірок і повноважень, що стосуються реалізації органами ДПС; введення узагальнюючих податкових консультацій; розширення можливостей по спілкуванню з податковими органами в електронній формі; ліквідацію деяких механізмів відмови в прийнятті податкової звітності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Долар несеться за граничну межу, ніхто не чекав на такий курс валют": експерти сказали, чи під загрозою заощадження українців
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
"Будьте обережні": на Тернопільщині люди перестріли дикого хижака прямо на дорозі (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...