• Головна
  • На Західній Україні видобуватимуть золото, воно коштуватиме 150 грн./г
11:45, 9 серпня 2011 р.

На Західній Україні видобуватимуть золото, воно коштуватиме 150 грн./г

З 2011 року в Україні почнеться промисловий видобуток золота, - повідомляє Газета по-українськи. - Про це розповів голова Державної служби геології і надр Едуард Ставицький.

"Україна за своїми прогнозами ресурсів, щоб фахівці не почали мене звинувачувати у якихось перебільшеннях, володіє близько 2,5-3 тисячами тонн золота. Це родовища в Карпатах - близько 400 тонн, Великий Донбас близько 500 тонн, ресурс Кіровоградської, Дніпропетровської, Крим", - сказав він.

"І з урахуванням такого великого зростання цін на золото у світі, зараз готуються передпроект. Ми спробуємо вже цього року добути першу партію українського золота", - додав Ставицький.

Глава Держгеонадр зазначив, що промисловий видобуток золота в Україні почнеться в двох регіонах.

"Це Західна Україна і Кіровоградська область", - сказав він.

На думку Ставицького, Україні слід розвивати видобуток золота власними силами, а якщо і залучати інвесторів, то з мінімальною участю.

Кажучи про собівартість видобутку золота в Україну, Ставицький заявив, що 1 гр українського золота буде коштувати не більше 150 грн.

"Знаєте, скільки коштує грам золота? Близько 400 гривень. Я не побоюся сказати, нехай фахівці спростують, приблизно собівартість грама золота з видобутку буде 100 - максимум 150 гривень. Україна на рік завозить близько 5 тонн золота. Ми могли б на 1/3 скоротити імпортний складник. Все золото ми закуповуємо", - сказав він.

Відповідаючи на питання, коли Україна зможе вийти на рівень видобутку золота в обсязі 1 т на рік, глава Держгеонадр зазначив, "думаю, протягом 3-5 років. У цьому напрямку насправді вже багато зроблено".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...