• Головна
  • Майже півсотні ікон представили на виставці у тернопільській галереї «Бункермуз» (фото)
16:00, 24 грудня 2014 р.

Майже півсотні ікон представили на виставці у тернопільській галереї «Бункермуз» (фото)

Японська Мадонна у кімоно, ескімоська Мати Божа, Діва Марія в барвистій українській стилістиці – майже півсотні ікон представили на виставці у тернопільській галереї «Бункермуз» у дуже символічний день, у день зачаття пресвятої Богородиці – 22 грудня.

Традиційні ікони та взірці сучасного сакрального мистецтва на склі, дереві, полотні виконали три десятки художників з України, Польщі та навіть один – з Італії – в рамках IV міжнародного пленеру іконопису у Замлинні.

Виставка з таким глибоким духовним змістом розпочалася відповідно – молитвою, яку прочитав римо-католицький священик у Тернополі Анджей.

Метою пленерів і циклу виставок ікон є ведення духовного діалогу між художниками, які сповідують як західне, так і східне християнство. В основі проекту – необхідність польсько-українського обміну ідеями у сфері сакрального мистецтва та іконопису, а також знайомство з релігійним контекстом візантійського сакрального мистецтва та культурним взаємопроникненням впливів Сходу та Заходу, пише Тернопільська липа.

До слова, результати попереднього пленеру минулоріч також були представлені у Тернополі.

– Коли ми закривали попередній пленер, ми дали назву наступному: «4 сторони світу. Материнство», – пояснюють організатори. – Але ми подумали, що ми – поляки, ми – українці – ми можемо присвятити його ситуації в Україні. А оскільки вона є складна, може, треба було надати назву «5 сторін світу»? Щоб ми ніколи не подумали, що ми в нашій частині світу знаємо краще, як треба малювати святість, як треба молитися, – в жодному разі. Коли почалася війна, ми подумали, що не буде назви: просто IV пленер іконопису на Волині.

Організували пленер Генеральне консульство РП в Луцьку, кафедра української мови Варшавського університету і середовище іконописців з Польщі, Волинська організація національної спілки художників України, Академія мистецтв у Львові, Спілка польських художників Варшавського округу.

Пленер відбувся під патронатом Беати Бживчи – Генерального консула Республіки Польща в Луцьку, єпископа Віталія Скомаровського – ординарія Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви та єпископа Йосафата Говери – Луцького екзарха Української Греко-Католицької церкви.

Це своєрідний подарунок Тернополю до свят: експозиція триватиме упродовж «католицького» та православного Різдва, а далі помандрує іншими містами. Відвідати виставку можна до 8 січня 2015 р.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #галерея "Бункермуз" #виставка ікон

Коментарі

ТОП новини
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
"Долар несеться за граничну межу, ніхто не чекав на такий курс валют": експерти сказали, чи під загрозою заощадження українців
"Дуб, горіх та клен заборонені": українцям більше не можна висаджувати дерева із визначеного списку
Оголошення
live comments feed...