
16:00, 24 грудня 2014 р.
Майже півсотні ікон представили на виставці у тернопільській галереї «Бункермуз» (фото)
Японська Мадонна у кімоно, ескімоська Мати Божа, Діва Марія в барвистій українській стилістиці – майже півсотні ікон представили на виставці у тернопільській галереї «Бункермуз» у дуже символічний день, у день зачаття пресвятої Богородиці – 22 грудня.
Традиційні ікони та взірці сучасного сакрального мистецтва на склі, дереві, полотні виконали три десятки художників з України, Польщі та навіть один – з Італії – в рамках IV міжнародного пленеру іконопису у Замлинні.
Виставка з таким глибоким духовним змістом розпочалася відповідно – молитвою, яку прочитав римо-католицький священик у Тернополі Анджей.
Метою пленерів і циклу виставок ікон є ведення духовного діалогу між художниками, які сповідують як західне, так і східне християнство. В основі проекту – необхідність польсько-українського обміну ідеями у сфері сакрального мистецтва та іконопису, а також знайомство з релігійним контекстом візантійського сакрального мистецтва та культурним взаємопроникненням впливів Сходу та Заходу, пише Тернопільська липа.
До слова, результати попереднього пленеру минулоріч також були представлені у Тернополі.
– Коли ми закривали попередній пленер, ми дали назву наступному: «4 сторони світу. Материнство», – пояснюють організатори. – Але ми подумали, що ми – поляки, ми – українці – ми можемо присвятити його ситуації в Україні. А оскільки вона є складна, може, треба було надати назву «5 сторін світу»? Щоб ми ніколи не подумали, що ми в нашій частині світу знаємо краще, як треба малювати святість, як треба молитися, – в жодному разі. Коли почалася війна, ми подумали, що не буде назви: просто IV пленер іконопису на Волині.
Організували пленер Генеральне консульство РП в Луцьку, кафедра української мови Варшавського університету і середовище іконописців з Польщі, Волинська організація національної спілки художників України, Академія мистецтв у Львові, Спілка польських художників Варшавського округу.
Пленер відбувся під патронатом Беати Бживчи – Генерального консула Республіки Польща в Луцьку, єпископа Віталія Скомаровського – ординарія Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви та єпископа Йосафата Говери – Луцького екзарха Української Греко-Католицької церкви.
Це своєрідний подарунок Тернополю до свят: експозиція триватиме упродовж «католицького» та православного Різдва, а далі помандрує іншими містами. Відвідати виставку можна до 8 січня 2015 р.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...