• Головна
  • Уже у січні тернополян залишать без тепла у домівках?
16:00, 25 грудня 2014 р.

Уже у січні тернополян залишать без тепла у домівках?

Очікуване зниження подачі тепла в квартири українців через дефіцит газу і морози призведуть до істотного збільшення частоти і тривалості віялових відключень електроенергії і можуть спровокувати енергетичний колапс в Україні, зокрема і на Тернопільщині.

Про це заявив експерт Фонду громадської безпеки Юрій Гаврилечко.

"Уряд України влітку запланував 30-відсоткове скорочення поставок газу для населення і теплокомуненерго. Тому температура в квартирах українців може скоротитися до 14-16 градусів при нормативі в 18-20 градусів. Через холод у квартирах люди будуть включати обігрівачі, що збільшить до критичної межі навантаження на електромережі. У цьому випадку буде відбуватися віялове відключення електроенергії в усіх регіонах", – переконаний Юрій Гаврилечко.

За даними українських синоптичних сервісів, після 3 січня температура повітря в середньому по Україні опуститься до -11, а з 6 січня – до -17 градусів морозу.

"Чим сильніші будуть морози і чим нижче буде температура гарячої води в батареях, тим частіше будуть відключати електрику. За нашими підрахунками, на місяць для опалення житла знадобиться до 2 млрд. кубометрів газу, для промисловості – близько 2,5 млрд. кубометрів. Всього в України є 8 млрд. кубометрів газу, який можна використовувати. Якщо морози триматимуться і в лютому, то газу вистачить тільки до середини лютого. Тому українці потрапляють у замкнене коло "обмеження поставок тепла" – "відключення світла", – каже Юрій Гаврилечко.

На його думку, сьогодні Україна більшою мірою потребує вугілля, газу та грошей на їх закупівлю, ніж військової підтримки, яку уряд просить у європейських країн і США.

Слід зазначити, що відповідно до Державних будівельних норм України "Житлові будинки. Основні положення", в зимовий час температура в кімнаті має становити 20 градусів, на кухні – 18, в коридорі в квартирі – 16 градусів. У червні уряд рекомендував Мінрегіонбуду та Мінохоронздоров’я знизити нормативи температури у житлових приміщеннях на 2 градуси. Таким чином, допустимі значення температуру можуть становити в кімнатах на рівні 18 градусів, на кухні – 16, в коридорі – 14 градусів, повідомляють Українські новини.

#знеструмлення #холод

Коментарі

Оголошення
live comments feed...