• Головна
  • На Заході України зовсім вмер сепаратизм
16:00, 28 грудня 2014 р.

На Заході України зовсім вмер сепаратизм

Спираючись на результати дослідження, можна стверджувати, що чутки про західноукраїнський сепаратизм сильно перебільшені. Як з'ясувалося, галичани не схильні навіть до федералізму. 

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. Відповідаючи на питання "Якою ви бачите долю Галичини?", більше половини опитаних у Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях вибрали унітарну Україну в рамках чинної Конституції (53,4%).

Ще 40,4% висловилися за децентралізацію, яка передбачає розширення місцевого самоврядування і велику бюджетну самостійність регіонів. Але знову-таки у форматі унітарної держави в існуючих кордонах.

При цьому, зауважує ZN.UA, про Галичину як про суб'єкт федерації у складі федеративної України мріють 0% опитаних. Аж 0,2% респондентів замахуються на створення окремої держави, що включає в себе Львівщину, Івано-Франківщину і Тернопільщину. Зазначимо, що згідно з даними дослідження, за приєднання Галичини до Польщі ратують 2,8% (цифра в межах похибки). Відсоток невизначених настільки ж мізерний - 2,9% Відсоток "відмовників" просто мізерний - 0,2%.

Коли опитаним запропонували поміркувати про можливі перспективи гіпотетичної Галицької держави, 84,2% дали вичерпну відповідь: "Галицька держава не може відбутися, оскільки Україна єдина".

При цьому, майже 70% жителів західної України вірять в повернення Криму.

#вмер сепаратизм

Коментарі

Оголошення
live comments feed...