• Головна
  • На Тернопільщині вчинили криваве вбивство в присутності дітей
11:30, 29 грудня 2014 р.

На Тернопільщині вчинили криваве вбивство в присутності дітей

Молодого собаку на території Збаразької школи-інтернату працівники шкільної котельні прив’язали до дерева і зарубали сокирою. Свідками інциденту стали учні. Діти звернулись в редакцію ДОБИ, надали фотографії та відео. В адміністрації школи спочатку говорили, що про випадок нічого не знають, згодом розповіли, що вбити тварину довелось, бо працівник котельні так оборонявся.

Інцидент стався ще 20 листопада, близько місяця школярі мовчали, кажуть, в школі їм погрожували і застерігали, якщо про випадок довідаються за межами навчального закладу, в них будуть проблеми. Імена школярів не вказуємо з міркувань безпеки.

У Збаразькій обласній комунальній санаторній школі-інтернаті для дітей з малими та затухаючими формами туберкульозу навчають різні діти: частина – з повних сімей, більшість – сироти та напівсироти, частина хворих.

Як зазначають школярі, одразу після того, як побачили звірство працівників котельні, вони повідомили адміністрації навчального закладу, але там замість того, щоб розібратись, почали погрожувати школярам і наказали мовчати.

Порубаний мертвий собака ще якийсь час просто лежав на території школи-інтернату, де на нього дивились діти, дехто фотографував, щоби потім показати дорослим. Згодом, як розказують школярі, тіло тварини ті ж самі працівники котельні потай закопували.

Журналістам ДОБИ в інтернаті спочатку сказали, що про вбивство собаки нічого не знали.

– Цього собаку всі учні любили, він постійно бігав тут з нами на території школи, ніколи нікого не кусав, навпаки, любив гратися з дітьми, – розповідає хлопчик, який став свідком інциденту. – Просто в школі працюють живодьори, які зарубали безневинну тварину.

Школярі кажуть, чоловіки, які працюють в котельні, грубо звертались до дітей, на роботі нетверезі, учні їх просто бояться.  Кілька хлопців, які бачили вбивство тварини, попри все, вирішили розказати громадськості про випадок, вважають, винні мають бути покарані і в світі повинна бути справедливість.

Директор навчального закладу зараз у відпустці, але журналістів швидко направляють до заступника і дають номер мобільного.

– Вбивство собаки, та ви що, перший раз чую, – каже Наталія Саламанюк, заступник директора з навчально-виховної роботи Збаразької Санітарної школи-інтернату. – Учні взагалі нічого не казали нам. Ми в себе розберемось, але я прошу, ви про це не пишіть, давайте якось домовимось.

Втім, зрозумівши, що домовитись не вийде, Наталія Саламанюк обіцяє розібратись у ситуації і повідомити подробиці. В той же день в школі починають опитувати дітей, ДОБІ знову телефонують і розповідають, що в школі їх просять не розповідати зайвого.

– Я говорила з дітьми одразу після того, вони були всі білі після побаченого. Діти просто були шоковані тим випадком і жорстокістю, – каже мама одного з учнів. – Хлопці ще тоді хотіли все викладати в інтернеті, але я їм сказала, що Бог все бачить і колись все таємне стане явним.

Після дзвінків журналістів вже наступного дня заступник директора зателефонувала і розповіла те, що вдалось довідатись. Як повідомила жінка, факт вбивства тварини таки мав місце, втім, як їй розповіли, це була самооборона. За її словами, в той день дітей саме вивели на подвір’я, де проходило заняття оздоровчою фізкультурою, через незагороджену частину подвір’я вбіг собака і почав кусати дітей, а потім, ніби-то, кусав працівника котельні.

– Він захищався тим, що було під рукою, чи то була якась палиця, чи камінь, я не знаю, – каже Наталія Саламанюк.

Жінка стверджує, що на очах в учнів собаку лише прибили, а добивали вже тоді, як дітей забрали, тобто найстрашнішого вони не бачили. На запитання про те, до якого лікаря водили дітей після того, як їх покусав собака, вчитель не відповіла. Каже, по медичну допомогу вони не звертались.

Чому дітей, яких покусав собака, навіть не показали лікарю – невідомо, адже якщо пес був безпритульний, діти би обов’язково мали пройти щеплення. Лікарі зазначають, якщо в тварини, яка когось покусала, є  господар, то за нею треба спостерігати два тижні. На чотирнадцятий день ветеринарна служба повинна виїхати і подивитися чи з собакою все гаразд. Якщо покусала безпритульна собака, то навіть при легких подряпинах і незначних укусах повинні ввести вакцину. Виходить, що діти, яких покусав собака, не отримали медичної допомоги.

На запитання, чи знає дирекція школи про те,  за жорстоке поводження з тваринами, що спричинило смерть, передбачена кримінальна відповідальність, Наталія Саламанюк відповіла, що вони розберуться, але в себе на місці.

Котельня школи інтернату, окрім іншого, пояснює адміністрація, працює на дровах, тому сокиру працівники тримають під руками.

Поспілкуватись із працівниками котельні ДОБІ не вдалось, в школі кажуть,  що не знають до них мобільних номерів, стаціонарного, можливо, нема взагалі. Шкільний завгосп на дзвінки з редакції не відповідає взагалі.

Діти кажуть, що зараз обходять котельню десятою дорогою, не можуть змиритись із смертю улюбленого собаки і бояться кочегарів.

Про напади безпритульних собак на дітей, які описала Наталія Саламанюк, не знає нічого міський голова Збаража Роман Полікровський.

- До мене ніхто не звертався і в міськраду не надходило ніяких звернень щодо даного інциденту, – каже чиновник.

Роман Полікровський обіцяє звернутись в правоохоронні органи і з’ясувати всі обставини.

В той же час батьки та учні хвилюються, чи не опиниться на місці собаки учень школи-інтернату.

Коментар

Олена Дейнека, волонтер організації “Ноїв ковчег”, бізнес-тренер

Дика собака просто так ніколи не забіжить до людей і не почне кусати, бо такі тварини переважно тримаються осторонь, вони бояться підходити до людей. Якщо ж собака тримається певної території, школи, дитячого садка, то така тварина тим більше би не могла кинутись кусати дітей. Переважно на таких територіях діти, які не мають домашнього улюбленця, прикормлюють таких тварин, приносять щось смачне, собака не буде кусати людей, від яких отримує їжу.

Могло би бути, що хіба там щось відбулось, можливо хтось з дітей якось спровокував тварину… Також могла кусати самка, яка має цуценят.

Я вже 5 років годую безпритульних собак у промзоні, ні в мене, ні в людей, яких працюють зі мною, не було жодного випадку, щоби собака просто так покусала.

 На Тернопільщині вчинили криваве вбивство в присутності дітей (фото) - фото 1На Тернопільщині вчинили криваве вбивство в присутності дітей (фото) - фото 1На Тернопільщині вчинили криваве вбивство в присутності дітей (фото) - фото 1На Тернопільщині вчинили криваве вбивство в присутності дітей (фото) - фото 1


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#собака #вбивство

Коментарі

ТОП новини
"Тотальна гроза хлине на ці області України прямо завтра, потоки води заллють вулиці цих міст": синоптики про погоду
"Мобілізація в Україні посилюється, правила призову переписали": експерти пояснили, кого тепер точно заберуть до армії
"Долар несеться за граничну межу, ніхто не чекав на такий курс валют": експерти сказали, чи під загрозою заощадження українців
"Дуб, горіх та клен заборонені": українцям більше не можна висаджувати дерева із визначеного списку
Оголошення
live comments feed...