• Головна
  • Рада проректорів з наукової роботи прийняла звернення до Президента України
17:31, 29 грудня 2014 р.

Рада проректорів з наукової роботи прийняла звернення до Президента України

24 грудня 2014 року під головуванням заступника міністра Стріхи М.В. та директора департаменту науково-технічного розвитку Чеберкуса Д. В. відбулося звітно-виборне засідання Ради проректорів з наукової роботи вищих навчальних закладів та директорів наукових установ Міністерства освіти і науки України. На засіданні були представлені близько 200 установ.  

Темою для обговорення стали нові механізми та форми організації наукової та науково-технічної  діяльності вищих навчальних закладів, які необхідно запровадити у зв’язку з імплементаціє Закону України «Про вищу освіту». Окрім цього, проректори з наукової роботи активно дискутували щодо нових методологічних засад та критеріїв відбору проектів досліджень та розробок, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету. 

Голова ради проректорів з наукової роботи, проректор з наукової роботи Національного технічного університету України «Київський політехнічних інститут» Ільченко М.Ю. відзвітував про роботу ради попереднього скликання і був обраний членами ради керівником цієї структури при МОН України на подальший термін. Учасники зібрання обрали також президію Ради. Від Тернопільського регіону та групи педагогічних, гуманітарних університетів учасники цього представницького зібрання до президії обрали проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Буяка Богдана Богдановича. 

Рада проректорів з наукової роботи прийняла одноголосно звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України з вимогою дотримання належного рівня фінансування науки та освіти в Україні. Під документом - 143  підписи.

При скороченні на третину університетської науки зазнає значних втрат економіка України через втрати можливостей впровадження нових перспективних розробок. Буде зруйнована наукова система університетів...  За час відсутності фінансування без обслуговування вийдуть із ладу наукові прилади. На відновлення кадрового потенціалу та наукових приладів будуть потрібні значно більші кошти і роки напруженої праці... Зменшення цієї частки фінансування науки в університетах неминуче приведе до подальшої руйнації наукових шкіл університетів, скорочення штатних працівників наукових частин університетів, згортання наукових досліджень, спрямованих на зростання обороноздатності держави, вирішення проблем імпортозаміщеності та формування нового змісту вищої освіти,"  - наголошується у зверненні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Богдан Буяк #проректор Тернопіль #ТНПУ ім. В. Гнатюка
Останні новини
Оголошення
live comments feed...