На Тернопільщині 67 людей отруїлися кондитерськими виробами. Виробник каже, що винні яйця

Неякісні кондитерські вироби вклали на лікарняні ліжка 67 жителів Тернопільщини, із них 20 дітей. Окрім діагнозу «гостра кишкова інфекція», у більшості лабораторно підтверджений сальмонельоз.

- З’їла тістечко на свою голову, ще й коліжанку пригостила, - бідкається тернополянка Людмила Чубко. – Ми часто купували шумські кондитерські вироби в кіоску біля залізничного вокзалу. Ніхто навіть подумати не міг, що продукція неякісна.

За словами жінки, вона придбала «Рафаело» 13 грудня під час обідньої перерви. Увечері, коли вже збиралася лягати спати, відчула сильний біль в ямці живота. Згодом до цих симптомів додалися рвота, висока температура, діарея. Рідні викликали швидку. Медики написали список препаратів, які варто вживати. Але нічого не допомагало. З 18 грудня тернополянка проходить стаціонарне лікування в Тернопільській міській комунальній лікарні №1, пише 20 хвилин

«Замнуть під шумок»

- Коліжанка лежить поверхом нижче, - зауважує вона. – Наїлися… Більше в житті не купуватиму ніяких тістечок. Написала заяву в міліцію, аби винних притягнули до відповідальності.

Тернополянин Петро Серафин отруївся 16 грудня. За його словами, він також їв «Рафаело».

- Усім вдома стало зле, я тут лежу, а дружина з семирічною донькою в інфекційному відділенні міської дитячої лікарні, - говорить співрозмовник. – Навіть не можемо провідати один одного. Батьки з села приїжджають, але щодня не наїздяться.

Чоловік обурений тим, що продукцію, яку реалізують в торгові мережі міста, не повіряють на якість. Інакше, каже він, таких би випадків отруєнь не було.

- Ніякої безпеки, жах, приходили з міліції, складали акти, казали, що порушуватимуть кримінальну справу, - додає він. – Не знаю, чи то щось дасть. Ми із сім’єю зробили один висновок: ніякого печива й тістечок більше купувати не будемо. Переходимо на домашнє виробництво. Я в житті ще такий хворий не був, як ось тепер!

Ще один потерпілий Іван Пшик радіє, що з’їв лише половинку тістечка «Рафаело» інакше б його перебування в лікарні могло затягнутися.

- Ми часто з дружиною купуємо здобу в торговому павільйоні на Центральному ринку, - каже він. – Раніше все було нормально. І ось така біда сталася. Добре, що дружина не їла, а з донькою, на щастя, все нормально.

Чоловік сумнівається, що винуватець відшкодує їм моральну чи матеріальну шкоду за лікування. Каже, що в наш час такі справи дуже швидко «заминають» під шумок. Він сподівається, що після цього інциденту компетентні служби перевірятимуть подібну продукцію в усій торговій мережі міста.

Найменшому пацієнту - чотири місяці

Перші хворі із кишковою інфекцією, клінічна картина яких була схожою (вони розповідали, що споживали кондитерські вироби), у Тернопільську міську комунальну лікарню швидкої допомоги почали звертатися з 13 грудня. За кілька днів чисельність людей, які отруїлися неякісною продукцією, у цьому лікувальному закладі виросла до 31. Але, як говорить виконуюча обов’язки завідувача інфекційного відділення міської лікарні швидкої допомоги Оксана Кадубець, ця цифра – не остаточна. Адже є ще хворі, які мають спільне джерело інфікування. Їм надають медичну допомогу в інших лікувальних закладах області, є й такі, котрі лікуються амбулаторно.

- У всіх пацієнтів, яких привозили до нас, були схожі симптоми – болі в животі, висока температура тіла, рвота, діарея, загальна слабкість, кожен із них розповідав, що вживав тістечка чи торти шумського виробника, - говорить пані Оксана. – Найчастіше вони вживали «Наполеон», «Заварне», «Картопельку» або «Рафаело». Люди купували ці вироби в різних торгових кіосках міста.

За словами лікаря, потерпілі мали середній та важкий ступені отруєння. На сьогодні хворі перебувають на етапі повного одужання. Вони пройшли антибактерійну терапію, більшість уже виписані з лікарні.

В інфекційне відділення міської дитячої лікарні госпіталізували 12 осіб. Найменшому пацієнтові було чотири місяці.

- Усі вони мали середній та легкий ступінь отруєння, - говорить головний лікар Роман Книш. – Наразі стан хворих задовільний, фактично всі вони виписані додому.

Заборонили реалізацію кремових виробів

За інформацією головного санітарного лікаря міста Євгенія Безрукого, загалом зареєстровано 37 тернополян, які звернулися за медичною допомогою після вживання тістечок і тортів наступних виробників: ПП «Шумськ Хліб», СПД ФО Шевчук В.В., СПД ФО Гаврилюк. Лабораторно підтверджено 12 випадків сальмонельозу, клінічно діагностовано – 15.

- Останній хворий госпіталізований 19 грудня, хоча пацієнт захворів раніше, - розповідає пан Безрукий. – 16 грудня ми відібрали продукцію на дослідження. У ній виявили сальмонелу. Того ж дня винесли постанову про припинення реалізації продукції, що сприяла масовому отруєнню людей. Із 17 грудня в торгівлю шумські кондитерські вироби вже не надходили. Ті хворі, які зверталися з медичною допомогою 18-19 грудня, споживали тістечка раніше. Інкубаційний період недуги може бути до тижня часу.

Як пояснює пан Безрукий, джерелом передачі збудника сальмонели найчастіше є яйця, особливо водоплаваючої птиці. Рідше – це молоко чи м'ясо.

Начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва додає, що до вищевказаних виробників була адресована також пропозиція про припинення реалізації не тільки кремових, а й булочних виробів. Працівники управління взяли необхідні для лабораторних досліджень зразки кулінарних виробів та сировини на підприємстві в Шумську. Триває епідрозслідування спалаху кишкової інфекції.

Кажуть, що проблема через яйця

Директор ПП «Шумськ Хліб» Мар’ян Андріїшин говорить, що підприємство саме вилучило з обігу продукцію, як тільки дізналися про те, що є люди, які скаржаться на погіршення стану їхнього здоров’я.

- Ми самі зацікавлені, щоб встановили точну причину інфікування, - каже він. – Працівники управління Держсанепідемслужби протягом минулого тижня відбирали зразки для аналізів. За попередніми результатами, джерела інфекції на заводі не виявили. Це й не дивно, адже ми приділяємо надзвичайно велику увагу чистоті та дотриманню всіх санітарних вимог до виробництва. Так само дбаємо про якість нашої продукції. Цей випадок - нещасливий лотерейний білет.

Для приготування кондитерських виробів, які мають кремову начинку, на підприємстві використовують яйця. Як акцентує пан Андріїшин, саме вони можуть містити збудник сальмонели.

- Ми закуповували яйця у рівненського поставника, - продовжує директор. – Якщо в них виявлять сальмонелу, то автоматично винуватцем даної ситуації буде поставник із Рівного.

На питання, чи не могли підприємці зекономити чи використати яйця не першої свіжості, пан Андріїшин каже категоричне «ні».

Поганої сировини не беруть

- Сировини сумнівної якості ми ніколи не використовуємо, - наголошує він. – Тим паче, для приготування кондитерських виробів застосовуємо тільки яйця першої або вищої категорії. Їхній термін зберігання – максимум до 20 діб. Інакше не можна, відбувається порушення технологічної процедури.

Готова продукція обов’язково проходить контрольну перевірку. На кожну партію видають сертифікат відповідності, якісне посвідчення. Чому ж тоді у готових кондитерських виробах не знайшли збудника інфекції ще перед тим, як відвезти товар у торговельну мережу? На це питання Мар’ян Андріїшин швидко знаходить відповідь: «А я не можу відповідати за добросовісність і сумлінність підприємців, які реалізовують продукцію в роздрібній мережі. Ми не можемо гарантувати того, що вони зберігають кондитерські вироби при відповідній температурі та вологості. З усіх партій на заводі не знайшли жодного збудника інфекції, а в торговій мережі він чомусь присутній».

У даному випадку сказане малоймовірно, бо люди отруїлися масово, при чому вони купували ласощі в різних магазинах, кіосках по всій області.

Зняли з реалізації і булочки

- Думаю, що все це могло статися тільки через яйця, - говорить директор ПП «Шумськ Хліб». – Нам видали постанову на припинення реалізації тільки п’яти найменувань кондитерських виробів, натомість ми добровільно вилучили з обігу 35 видів продукції, що має начинку, що не проходить термообробку.

СПД ФО Шевчук В.В., СПД ФО Гаврилюк працюють на території підприємства ПП «Шумськ Хліб». Якість їхньої продукції співрозмовник гарантує. Також він сподіваються, що до початку Нового року виробники зможуть відновити виготовлення тістечок та булочок.

- Для нас здоров’я наших споживачів – пріоритет у роботі, - акцентує він. – Ми вже знайшли іншого поставника яєць, усунули дрібні недоліки санітарного законодавства. Будемо відновлювати своє чесне ім’я.

До слова, у Рівненськиій області також зафіксували спалах сальмонельозу. Триває розслідування.

Тернопільські правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 325 Кримінального кодексу України: «Порушення правил, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим заразним захворюванням і боротьби з ними, якщо ці дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом до 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».

Тернопільщина 67 людей отруїлися кондитерськими виробами
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Проект рішення "Про затвердження договору про міжбюджетний трансферт на 2018 рік" з’явився на сайті Тернопільської міської ради.  Автор документу – начальник міського управління освіти Ольга Похиляк. Як повідомляє "Терен", проект, поданий на 28-му сесію, є прецедентом. Досі платити за  дітей, які ходять у тернопільські садочки, погоджувалися лише керівники сусідніх із обласним центром громад і районів. При чому, вони передбачали міжбюджетний трансферт на...
Суспільство
Роботи з облаштування вулиці Чорнового у Тернополі ще не завершились, як в соцмережах деякі дописувачі уже критикують такий дизайн.  Зокрема, Наталія Еталон написала у Фейсбуці, що не розуміє для чого зменшили вулицю, збільшивши тротуар. До цього ж, не передбачили місць для паркування автівок. «Можливо я неправа і багато хто не погодиться з моєю думкою!!! Але скажіть, коли усі міста думають як розвантажити вулиці міста і про місця для паркування...в нас ге...
Суспільство
В села Іване-Пусте (Борщівський район) масове отруєння населення. До медичного закладу із симптомами запаморочення і нудоти звернулося близько 200 людей. Проблеми зі здоров'ям почалися після кроплення орендованих агрофірмою полів із літака. На місце події оперативно виїхала група спеціалістів з Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області. Уже на місці спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки та Управління державного нагляду за д...
Суспільство
19 вересня мешканця Копиченець, що на Тернопільшині, зайшов у супермаркет відомої мережі, аби придбати борошна. Та вдома виявив, що разом із борошном у пакунку вже заготовлена і "начинка". На своїй сторінці у мережі Фейсбук Валерій Волощак опублікував допис, додавши фото і відео зіпсованого товару: "Сьогодні в магазині "Рукавичка"(в центрі) купили муку торгової марки "БОГУМИЛА"- 1кг. Коли вдома відкрили - були в шоці.......там лазили хробаки та комахи. Пов...
Суспільство
Відомий тернопільський телеведучий неодноразово повідомляв через соцмережі як саме допомагає і військовим, і дітям. Днями він написав на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці, на що витратив свій останній гонорар за озвучення героя Нестора, в одному з мультфільмів. «Від моменту першої озвучки мультиплікаційного героя я взяв собі за правило, що усі гонорари за озвучку мультиків я буду спрямовувати на допомогу діткам. Бо дітки дивляться мультики, я озвучую мул...
Пригоди
У Тернополі, біля Надставної церкви  зіткнулись одразу чотири автомобілі. Зараз на цій ділянці дороги сильно ускладнений рух. Утворились великі затори. Учасники ДТП очікують на прибуття патрульної поліції.
Пригоди
20 вересня о 13:38 поблизу села Пальчинці Підволочиського району, під час збирання сої, виникла пожежа комбайна John Deere 9780I CTS. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено елементи молотильного барабана та підбарабання зернозбирального комбайна John Deere 9780I CTS, повідомляє прес-служба ДСНС в Тернопільській області. Пожежу ліквідовано черговими караулами 21 ДПРЧ Управління та МПК с. Кошляки. Під час гасіння пожежі врятовано даний комбайн та матеріальних ці...
Суспільство
Другий випадок небезпечного інфекційного захворювання зареєструвано на Тернопільщині. Малярією занедужала громадянка Нігерії Дауда Аміна ІКО. Жінка навчається в Тернополі вже другий рік. Приїхала сюди вона разом із чоловіком. Як повідомляє "ТТБ", за словами професора кафедри інфекційних хвороб Тернопільського медуніверситету Василя Копчі, малярію у пацієнтки виявили під час комплексного обстеження.  Точно сказати, коли захворіла, вагітна студентка не може....
Кримінал
18 тисяч гривень зникло з банківської картки жителя Тернополя після того, як йому зателефонував нібито працівник фінансової установи. Правоохоронці вкотре застерігають краян: не розголошуйте нікому та за жодних обставин персональні дані «електронного гаманця», повідомляє прес-служба ГУ НП в Тернопільській області. Аферисти, телефонуючи на мобільний, представляються працівниками банку і лякають людей, що їх картка заблокована або з неї намагаються зняти ко...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!