Тернополяни із теплих країв можуть привезти небезпечні інфекції

У період новорічно-різдвяних свят, власне, навіть аж до лютого, українці останнім часом полюбляють відпочивати не лише у рідних Карпатах, а й у теплих краях — здебільшого екзотичних.

Адже, коли вдома — сніг і мороз, так хочеться погрітися на теплому сонечку. Проте мало хто зважає на небезпеки, що там чатують на кожному кроці. Наприклад, з такого курорту можна легко привезти малярію, кажуть тернопільські лікарі.

Малярія (від італ. mala — «погане» та італ. aria — «повітря»), раніше відома як болотна лихоманка — інфекційне захворювання, що викликається протозойними паразитами роду плазмодіїв (Plasmodium, 80-90% випадків смерті — «тропічна малярія», що викликається Plasmodium falciparum) та передається людині при укусах комарів роду Anopheles (в переважній більшості випадків так званих «малярійних комарів»).

- Перебіг хвороби супроводжується гарячкою, ознобом, потом, спленомегалією (збільшенням розмірів селезінки), гепатомегалією (збільшенням розмірів печінки) і анемією, характеризується хронічним перебігом з можливістю рецидивів, — перелічують медики.

Малярія щороку викликає близько 350-500 мільйонів випадків захворювання і приблизно 1,3-3 мільйонів смертей людини — як мінімум одна смерть у кожні 30 секунд. Африка на південь від Сахари відповідає за 85-90% цих випадків, значна більшість з яких відбуваються в дітей віком до 5 років. Смертність, як очікується, зросте вдвічі протягом наступних 20 років.

До речі, через глобальне потепління випадки захворювання трапляються все ближче до кордонів України, пише 7днів.

Тернопіль відпочинок малярія
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі