З кожним роком попит на дідухів у Тернополі зростає

З кожним роком попит на дідухів зростає, кажуть продавці традиційних українських оберегів. Найбільший їх вибір - на центральному ринку Тернополя. Хоча продають і на стихійних ринках чи не в усіх мікрорайонах міста.

 - Ще років п'ять тому деякі люди підходили і питалися, що це таке, і нащо воно в домі? - розповідає тернопільська майстриня Надія Ткач. - Останні ж роки два-три, то навпаки - питають, уточнюють, скільки видів збіжжя є в снопику, і чи ще якісь сухоцвіти туди вплетені?

Роблять дідухів не лише з пшениці, кажуть майстрині.
 - Підійдуть також і житні колоски, і овес, - продовжує пані Надія. - Є збірні дідухи, в які вплетені декілька видів колосочків. Цьогоріч також почали в'язати на дідухи і національну символіку, обв'язувати синьо-жовтими стрічками.
Найдешевші дідухи - снопики з кількох десятків колосків, коштують 15 грн. Якщо ж в оберіг додають ще сухоцвіти, наприклад, волошки, чи іван-чай, то й ціна зростає.
 - Ціна також залежить і від часу, затраченого на виготовлення дідуха, - каже пані Ткач. - Якщо ж ти витратила декілька днів, щоб зв'язати дідуха, висотою більше. ніж в півметра, то й продавати його задешево рука не підніметься. Все ж таки ручна робота дорого коштує. Звідси і ціна в 150 гривень.
Однак тернополян ціни не лякають, кажуть продавці.
 - Дехто підходив і казав, що ялинки дорожче коштують, тому краще купити дідуха на свята, - розповідає продавчиня пані Валентина. - Та й дідух стоїть довше. І прикрашати його нічим не треба - він сам по собі вже окраса кімнати.
Ставити дідуха потрібно в затишному місці, де немає протягів, радять продавці.
 - Найкраще - в кутку, там його місце, - розповідає 20хвилин далі пані Валентина. - Бабуся моя ставила дідуха під образами. Але в сучасній квартирі ніхто образи в кутку не тримає. А якщо снопик невеличкий, то його можна і на столі поставити.
Обов'язково потрібно звернути увагу, щоб оберіг не стояв біля батареї  - тоді він швидко засохне і осиплеться. Але й подалі від вологи його треба тримати, радять продавці, щоб довше простояв.
Тернопіль дідух ціна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі