Цього року цукрозаводи Тернопільщини чекає «сумна година»

На третину зменшаться посіви цукрового буряка цього року.

Про це під час колегії ОДА повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Олег Напора.

Фактично це означає потенційне закриття кількох цукрозаводів області. Цього року проблематичними залишилися цукроварні «Мрії» у Ланівцях, Борщеві та Бучачі, які не працюють іще з позаминулого сезону і задіяні суто як бурякозбиральні пункти. Все це відбивається на людях, які працювали на даних заводах.

І буде добре, якщо цього року з 8-цукрозаводів області працюватиме хоча б половина.

Причини зменшення посівів цукрових буряків прозаїчні – перевиробництво.

Тоді як саме ця культура на рівні із злаковими та ріпаком була «фішкою» місцевих аграріїв і давала можливість задіювати місцеві цукрозаводи, а отже підтримувати економіку області.

Тепер сільгоспвиробникам доведеться думати про зміну пріоритетів.

Адже пропозиція цукру на українському ринку в 2014/2015 маркетинговому році (МР, вересень 2014-серпень 2015 року) майже вдвічі перевищить потребу в цьому продукті. Як повідомив заступник генерального директора асоціації «Укрцукор» Петро Борисюк, виробництво цукру в Україні в поточному МР перевищить 2 млн тонн, а з урахуванням перехідних запасів його пропозиція на українському ринку складе 2,4 млн тонн при внутрішній потребі країни в 1,6 млн тонн.
За його прогнозом, посіви цукрового буряка в Україні наступного року скоротяться на 50(!) відсотків.

При цьому він висловив надію на те, що в цьому сезоні українські виробники цукру, які за офіційними оцінками в 2013/2014 МР відвантажили за кордон 9 тис. т цукру, зможуть поставити на зовнішні ринки 300 тис. т.
Говорячи про ціну на цукор на внутрішньому ринку, заступник гендиректора асоціації «Укрцукор» повідомив, що оптові закупівельні ціни на цукор в країні в жовтні і листопаді становили 7,46 грн / кг і 7,19 грн / кг відповідно, тоді як собівартість його виробництва варіюється від 7,5 грн / кг до 9 грн / кг.
«Ми сподіваємося, що із завершенням роботи цукрових заводів ціни на цукор будуть рости. Нормальна ціна реалізації цукру сьогодні повинна бути в рамках 9,5 грн / кг », - сказав Борисюк.

 

 

цукор
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі