Пенсіонери Тернопільщини завдяки землі заробляють мільйони

У 2014 році власники земельних паїв у Тернопільській області отримали майже 250 млн грн орендної плати, що на 13,1 млн грн більше, ніж у попередньому році.

Майже половина договорів оренди земельних паїв в  області укладена селянами-пенсіонерами. З 259,7 тис. договорів оренди земельних паїв 126 тис. (48%) укладені селянами-пенсіонерами.

Як інформують в Головному управлінні Держземагенства у Тернопільській області, землевпорядники Тернопілля проводять з сільгосптоваровиробниками - орендарями систематичну роз‘яснювальну роботу котра спрямована на регулярність та повноту сплати орендної ставки. Також проводиться постійна робота щодо приведення орендної ставки до вимог законодавства, зокрема переукладення орендних договорів.

Так, кількість договорів з відсотком орендної плати понад 3% (мінімальний рівень, передбачений законодавством) сягає 77 відсотків від усіх укладених договорів оренди. У 2014 році середня вартість оренди за один гектар зросла на 5% і становила 491,2 гривні.

Так, за надані в оренду паї селяни-пенсіонери мають отримати 102 млн грн орендної плати.

Водночас в управлінні Держземагенства у Тернопільській області чомусь не інформують, чому досі орендну ставку не збільшили до 5% замість мізерних "понад 3%". Про не допустимість такої мізерної орендної ставки говорили всі керівники ОДА, починаючи від Юрія Чижмаря. Кожен планував добитися 5%, однак насправді так нічого для селян і не зробили.

земля паї
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі