Коли у Тернополі почнуть повноцінну роботу щодо видачі біометричних паспортів?

Видача біометричних закордонних паспортів мала розпочатися з 1 січня, однак документів на їх оформлення донедавна навіть не приймали.

Чому виникла затримка і коли мешканці області зможуть подати документи на «біометрику», – «Нова Тернопільська газета» з’ясувала в управлінні ДМС України в Тернопільській області.

– На початку січня у Тернополі встановили один термінал для видачі біометричних паспортів, але система працювала у тестовому режимі і тому прийом документів не проводився, – повідомила головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю і ЗМІ управління ДМС України в Тернопільській області Ірина Бойко. – «Застій» виник і через те, що гроші на необхідне обладнання були виділені запізно. Однак буквально 12 січня в обласному Управлінні державної міграційної служби розпочали прийом заяв від громадян на оформлення біометричних паспортів. На обслуговування однієї людини наші працівники витрачають 15-20 хвилин, довгих черг у приймальні немає. Це, найімовірніше, пов’язано з тим, що наразі паспорт із чіпом не надає його власнику тих переваг, чим, власне, й зумовлений перехід на «біометрику» – безвізовим в’їздом громадян України до країн Євросоюзу.

Коли ж це станеться і чи станеться в найближчому майбутньому, – наразі важко сказати. Президент Порошенко, як відомо, пообіцяв таку радість для мільйонів українців уже в травні ц. р. – на Ризькому саміті Євросоюзу, однак, чого варті обіцянки нашого президента, даруйте за тавтологію, загальновідомо. Залишається набратися терпіння і чекати, сподіваючись, що скоро і в нас процедура перетину кордону буде, як у «білих» людей.

Ірина Бойко також розповіла, що біометричні паспорти видаватимуть терміном на 10 років, а для неповнолітніх – на 4 роки. Загальна сума оплати при оформленні біометричного паспорта протягом 20 робочих днів складе 518,15 грн. Паспорта без електронного чіпа – 461,15 грн. Прискорений процес оформлення документа – протягом семи робочих днів – не відміняється. У такому разі паспорт з електронним чіпом обійдеться в 775,3 грн., без чіпа – в 718,3 грн.

Невдовзі мешканці області зможуть оформити біометричні паспорти для виїзду за кордон також в інших територіальних підрозділах, де традиційно здійснювався прийом відповідних заяв: Борщівському, Бучацькому, Кременецькому, Чортківському районних секторах і в Тернопільському міськвідділі міграційної служби. Наразі там уже встановлено необхідне телекомунікаційне обладнання, протестовані канали зв’язку, завезено також комплекси для оформлення біометричних паспортів, триває організаційно-технічна підготовча робота, однак, допоки нові комплекси не почнуть діяти, там оформлятимуть закордонні паспорти без електронного носія біометричної інформації.

Планується, що всі шість комплексів для оформлення біометричних паспортів в області повноцінно запрацюють у лютому.

Тернопільщина повноцінна робота щодо видачі біометричних паспортів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі