Куди поділись гроші, виділені на безпритульних собак у Тернополі?

Куди поділись гроші, виділені на безпритульних собак у 2014-му, цікавляться захисники тварин. Мовляв, гроші кудись ідуть, а проблем із собаками не меншає. Відтак вони переконані – на цих коштах хтось наживається.

У чиновників – інша версія: гроші ідуть за призначенням, а чутки з приводу нецільового використання з’являються через інтерес тих, хто, вочевидь, хоче перетворити проблему безпритульних тварин на бізнес.

«Ще в 2006 році в Україні розпочалася програма регулювання чисельності безпритульних собак, -  написала читачка на сайті20minut.ua. –  Згідно з планом реалізації цієї програми, в 2014 році у Тернополі було спрямовано 455 тисяч гривень. Але тендер було проведено аж в серпні, його виграв підприємець Володимир Малко з КП ШРБП «Міськшляхрембуд». Постають питання: яке відношення «Міськшляхрембуд» має до проблеми бездомних собак і хто взагалі знав про виділення з держбюждету цих коштів? Які за призначенням, втім, використані все одно не були».

Кореспонденти зв’язались із читачкою. Жінка розповіла, що така інформація була озвучена волонтеркою, співзасновницею ТОГО «Ноїв Ковчег» Іриною Тареєвою на одній із зустрічей захисників. Мовляв, у міськраді звітують про виділення коштів, однак проблемами безпритульних тварин переймаються тільки волонтери.

Не всі гроші освоїли 
- У серпні 2014 р. провели тендер. Було п’ять учасників, – розповідає начальник відділу благоустрою та екології міськради Олег Соколовський. – Виграв Малко з «Міськшляхрембуду». Чому виграв – у нього наявна техніка, прибори для виловлювання  - решта претендентів не мали відповідного оснащення і обладнання. Тож на той час його пропозиція була найкращою. Але це не означає, що не з’явиться хтось інший, кращий. Мають бути витримані всі вимоги і прийнятна ціна. Хто пропонує найнижчу ціну, той і є переможцем.

Так, за словами пана Соколовського, у грудні 2014-го оголосили уже новий тендер. Тож усі охочі допомогти тваринам можуть невдовзі взяти участь – торги відкриті. Що ж до виділених коштів на 2014 рік, то певну частину з них освоїти не змогли і їх перекинули на інші статті витрат.

- Так, 185,41 тисяч гривень пішло на утримання, 194,52 – на регулювання чисельності, – каже головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Оксана Ілліч. – Тобто йдеться про два напрямки діяльності: регулювання чисельності, куди входять такі роботи, як відлов і подальша стерилізація. А також утримання центру стерилізації. Варто звернути увагу на те, що собак тільки стерилізують, відповідно до закону, і відпускають. Притулку для їхнього постійного перебування немає.
Стерилізація однієї тварини ще за старими цінами, додає пані Ілліч, обходиться приблизно у 300 грн. Вона залежить від того, кого стерилізують. Так, для собак – одна ціна, для котів – інша. Також є різниця у ціні між стерилізацією самок і самців.

Рятують за людські гроші
Утім, захисники тварин категорично не погоджуються із вище наведеними поясненнями. Вони переконують, що собак утримують у Дичкові та стерилізують за кошти, які випрошують волонтери. Якби ж виділені гроші ішли справді на тварин, то з такими грішми можна гори звернути.

- Ніхто стерилізації, крім нас, не проводить, – каже Ірина Тареєва. – Тому, що у них немає ліцензії на кетамін, а без нього проводити операцію неможливо. Брати її у міськраді не хочуть, бо це – велика відповідальність. Єдине, що вони роблять, зловлять тварину і привезуть у Дичків. Також ми не чули про жодного лікаря, а їх усіх знаємо, який би проводив такі операції.

Окрім того, додає пані Тареєва, Центр післяопераційної перетримки у Дичкові здали в експлуатацію із порушеннями. Тож для нормального функціонування там ще багато треба доробити. Приміром, каже пані Ірина, навіть гарячу воду волонтери подали власними зусиллями. Однак, попри звернення та скарги, контролюючі органи проблем не бачать.

- Якби передбачені півмільйона не використали і повідомили, що не можуть їх освоїти, то це питання розглядали б на сесії, – додає пані Ірина. – А цього не було. Тому ми і переконані, що гроші за призначенням не пішли. Адже володіємо інформацією, на які статті передбачені кошти згідно з умовами тендеру і що з того роблять насправді.

З питаннями про гроші – по колу
То ж на що саме йдуть кошти, ми поцікавились у відділі технагляду міськради. Адже тут ведуть нагляд за використанням грошей. Утім, тут лише перерахували напрямки, на які використовують кошти. А скільки саме і на що пішло – такої інформації не надали. Не змогли допомогти і з інформацією про кількість стерилізованих тварин і витрачених коштів і у «Міськшляхрембуді». Як кажуть, цю роботу їм дали «у навантаження», ще не з усім добре знайомі, тож найкраще звертатись з цими питаннями  до начальника служби відлову Володимира Кухарчука. Утім, слухавки той так і не підняв. Захисники ж тварин кажуть, що їхні звернення – тільки початок. Бо лише оприлюдненням проблеми можна змусити міську владу використовувати кошти таки на тварин.

Тернопіль безпритульні собаки гроші
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі