• Головна
  • Тернопільські спиртзаводи планують страйкувати
14:00, 20 січня 2015 р.

Тернопільські спиртзаводи планують страйкувати

Спиртзаводи Тернопільщині разом з іншими спиртзаводами України знову збираються страйкувати. Таку заяву зробили представники профкому ДП «Укрспирт».

Причина, яку називають у профспілці - «фіскальні органи практично повністю блокують роботу підприємства та створюють умови для того, щоб штучно довести його нерентабельність». За їхніми словами, фіскальна служба підштовхує до приватизації підприємства, яку відстоює Кабмін.

Раніше керівництво «Укрспирту» стверджувало, що Державна фіскальна служба незаконно оштрафувала компанію на 900 млн грн і своїми діями блокує роботу спиртових заводів. Станом на початок січня 2015 р. пеня за штрафами продовжує зростати, заводи частково призупинили відвантаження спирту, почалися затримки з виплатами зарплат, зростає заборгованість перед постачальниками сировини та ін.

У профспілці також стурбовані ситуацією з директором ДП "Укрспирт" Михайлом Лабутіним, якого 16 січня офіційно оголосили у розшук. Втім, за версією «Української правди», кримінальна справа проти Лабутіна, «цілком може виявитися пасткою, щоб відвернути увагу громадськості від реальних планів уряду щодо монополіста».

У заяві профкому окремо наголошується, що ДП «Укрспирт» - це дуже прибутковий і перспективний державний бізнес. У II і III кварталах 2014 року чистий прибуток компанії склав 27,7 млн грн, проти 2,4 млн грн за аналогічний період 2013 року, тобто він був збільшений більше ніж в 11 разів. І це без Луганської, Донецької області та Криму, які споживають левову частку алкогольної продукції.

15 січня депутати Верховної Ради відмовили Кабміну у приватизації «Укрспирту». Однак у профспілки підприємства є серйозні побоювання, що спиртзаводи стануть жертвою «повзучої тіньової приватизації». Їх уже штучно банкрутують, повідомляє УНІАН.

Для Тернопільщини дане питання напрочуд актуальне, адже раніше спиртова галузь давала левову частку податкових надходжень в бюджет. Після того, як вони стали цехами ДП «Укрспирт», всі податки осідали у Києві, до того ж непрозора політика «Укрспирту» призвела до значного зниження виробництва спиртзаводів області.

Наприкінці минулого року аграрії влаштовували кілька акцій протесту і навіть перекривали дороги через те, що спиртзаовди не розрахувалися за надану ними продукцію.

Також дорогу перекривали і працівники спиртзаводів, протестуючи проти потенційної приватизації та скорочення робочих місць.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#страйк #спиртзаводи
Оголошення
live comments feed...