Засуджений на 2,5 роки віськовослужбовець Тернопільського гарнізону ходив на судові засідання п’яним

Вироком Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 21січня 2015 року, солдата військової частини, раніше судимого за ч.1 ст. 186  КК України (грабіж), визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 402 КК України та призначено йому покарання у виді 2 роки 6 місяців позбавлення волі.

Водночас в прес-службі Тернопільського міськрайсуду зазначають, що військовослужбовця засудили за сукупністю правопорушень.

На підставі досліджених в судовому засіданні доказів,  встановлено, що 15 червня 2014 року близько 17 години солдат, перебуваючи на території військової частини пп В0122 по вул. Дубовецька у місті Тернопіль, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, всупереч Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та Дисциплінарного Статуту Збройних сил України, не виконав накази командира військової частини, у категоричній формі відмовився виконати усні накази прямого начальника – командира військової частини про приведення форми одягу в порядок, вибуття в розташування роти військової частини та слідування до Тернопільського зонального відділу військової служби правопорядку, чим вчинив непокору. Крім того, всупереч Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та Дисциплінарного Статуту Збройних сил України відмовився виконати наказ заступника командира військової частини про вибуття особового складу військової частини до пункту виконання завдань за призначенням з ешелоном військової техніки та, у подальшому, без поважних причин до нового місця служби не вибув, чим вчинив непокору.

При призначенні покарання суд врахував, зокрема, особу винного, який характеризується з негативної сторони, що злочин вчинений у стані алкогольного сп’яніння, рецидив злочинів (у обвинуваченого на момент вчинення злочину була непогашена судимість за ч.1 ст. 186 КК України(грабіж)), конкретні обставини справи.

Враховуючи пом’якшуючі обставини, якими суд визнав часткове визнання вини, наявність малолітньої дитини, суд не призначав максимальний строк покарання передбачений санкцією статті.

 Слід зазначити, що під час розгляду справи судом досліджувалися і повідомлення ЗМІ, зокрема,  «В Тернополі п’яні солдати матюкалися “донецьким” матом. ФОТО» (http://zz.te.ua/v-ternopoli-pyani-soldaty-matyukalysya-donetskym-matom-foto/) та «П’яні солдати в Тернополі справляли потребу де-небудь і лаялися» від 16 червня 2014 року  (http://doba.te.ua/novyny/pyani-soldaty-v-ternopoli-spravlyaly-potrebu-de-nebud-i-layalys.html), оскільки обвинувачений приймав участь у дійствах, описаних в даних статтях, про що свідчить фотографія в даних публікаціях.

Крім того, даний солдат характеризувався з негативної сторони з боку командування, як такий, що постійно зловживає спиртними напоями.

Також, зазначають в перс-службі суду, під час розгляду справи солдат з’являвся на судові засідання в стані алкогольного сп’яніння, що сам визнавав.

Саме у зв’язку із сукупністю всіх вищенаведених обставин, а не лише через те, що останній відмовився їхати в АТО, було прийнято рішення про призначення йому покарання саме у вигляді позбавлення волі.

суд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі