Депутати Тернопільщини закликали Порошенка зробити те, чого він вперто робити не хоче

Тернопільська облрада закликала керівництво держави ввести воєнний стан в Донецькій та Луганській областях.

Про це йдеться у зверненні до Президента України, Верховного Головокомандувача Збройних Сил України, голови Ради національної безпеки і оборони України Петра Порошенка та голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, прийнятому на сесії.

У зверненні вказано, що на сході України ведеться відкрита війна із мирним населенням.

«У Донецькій та Луганській областях озброєні загарбники вбивають громадян, обстрілюють їхні будинки, автомобілі, майно. Люди часто залишаються без продуктів харчування та води, переховуються у підвалах, бояться виходити на вулиці своїх міст і сіл. Терористи вбивають невинних мирних жителів. Донбас стає другою Чечнею», – зазначають депутати.

Вони висловили переконання, що цьому треба нарешті покласти край.

«Очевидно, що українські військові сили не можуть досі дати відсіч ворогам і показати їм належну реакцію через те, що цього наразі не дозволяє законодавство. Якщо ж терористи ведуть справжню війну з українцями, то нашим  силовим структурам також потрібно створити умови, щоб вони могли воювати на рівні із окупантами», – сказано у зверненні.

Відтак депутатський корпус закликав керівників держави ввести воєнний  стан на території Донецької та Луганської областей для проведення масштабної військової операції та припинення збройної агресії, «яка несе загрозу втрати цілісності та  незалежності  України».

Зазначимо, що оскільки події на сході досі називають антитерористичною операцією, а не війною, чимало чоловіків Тернопільщини уникає від мобілізації. Як аргумент озвучують те, що в АТО мають брати участь спецпідрозділи міліції, а не військові, які уже б мали воювати під час війни. 

воєнний стан АТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі