• Головна
  • У Тернополі відкрили барельєф Борису Демківу
17:09, 23 серпня 2011 р.

У Тернополі відкрили барельєф Борису Демківу

Сьогодні о 15.00 на вул. Родини Барвінських у Тернополі відкрили барельєф тернопільському поету, публіцисту, перекладачу, лауреату обласної літературної премії ім. С. Будного, літературно-мистецької премії ім. Братів Лепких Борису Демківу, - передає ЗІК. - Участь в урочистостях взяли більше сотні людей.

«Мені як поетові добре відомо, що у поезії кожен рядок – вчинок. Це, мабуть, була основна мотивація коли ми вирішили вшанувати пам’ять Бориса Демкова. Не тільки тому, що річниця, що знана людина, а тому, що всі рядки його поезії – це вулиці Тернополя, наші будинки, сквери…

У нас не було коштів. Я підійшов до міського голови і кажу: «Це наш земляк». Міська рада виділила на добре діло 5 тисяч гривень. Потім збирали по людях. Я не випадково сказав, що кожне слово –це вчинок. До скількох людей б не звертався, знаходили сто відмовок. Але знайшлися люди, які допомогли, щоб барельєф тут був. Хочу сказати слова шани людям, які не залишилися байдужими: Михайло Окаринський, Володимир Шинке, Леонід Бицюра, Юрій Заруцький. На цьому цей перелік закінчується», – заявив начальник управління культури Тернопільської міської ради Олександр Смик.

«Це велике свято на вулиці мого дитинства, юності мого батька. У цьому будинку він жив, творив свої найкращі твори. Можливо, тут народилися «Квіти ромену». Ці всі будинки, дерева, алеї надихали його до творчості. Сподіваюся, що це не останнє дійство у Тернополі, яке стосується Бориса Демківа. З свого боку я докладу максимум зусиль, щоб його творчість була більш відомою», – розповіла дочка Бориса Демкова Світлана Мичко.

Прийшли вшанувати пам’ять видатного земляка відомі тернопільські поети, літератори, письменники. Звучали його вірші та співана поезія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...