Тернопільщина найбільше торгує з Польщею, Німеччиною та Росією

Упродовж минулого року Тернопільська область експортувала товарів на суму 313,4 млн. доларів США, імпортувала - на 331,8 млн.

Загальний товарообіг склав 645,1 млн. доларів. Зовнішньоекономічні операції область проводила із 61 країною світу. Незмінним лідером є Польща (54,7% від усього товарообігу), другу сходинку посіла Німеччина (5,9%) та Росія (5,2%).

Однак, як зазначає начальник Тернопільської митниці ДФС Володимир Марцинюк, обрахунок вівся ще з початку року, коли конфлікт із Росією ще не набрав нинішнього розмаху. Тепер же торговий баланс із РФ значно скоротився, а підприємці Тернопільщини переорієнтовуються на європейські ринки, пише «Номер один».

- У Росію область експортувала продукти харчування, освітлювальну техніку. І з РФ наші підприємства імпортували деревину для виготовлення меблів, папір, поліпропілен, з якого виготовляють плівку, - повідомив Володимир Марцинюк.

Найбільше товарів (за вартістю) в область надійшло з країн Європейського Союзу,

а саме: з Польщі (49,9% від усього товарообігу), Німеччини (10,1%), Великобританії (5,5%), Італії (4,9%). Експорт найбільше здійснювався у Польщу  (60,9% від загальної кількості), Росію (8,2%), Білорусь (7%) і Молдову (2,2%).

–- Тернопільською митницею ДФС у 2014 році до Державного бюджету України перераховано 471,2 млн. гривень. Із них 469, 9 млн. - до загального фонду, 1,3 млн. - до спеціального, - підсумував головний митник області.

Також торік було складено 84 протоколи про порушення митних правил на загальну суму 1,5 млн. гривень. У 7 справах вилучено майно вартістю 1,4 млн. гривень.

Тернопільщина торгівля з Польщею Німеччиною та Росією
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі