• Головна
  • У Тернополі більше половини ліфтів потрібно замінити
13:00, 3 лютого 2015 р.

У Тернополі більше половини ліфтів потрібно замінити

У Тернополі 217 житлових будинків обладнано 761 ліфтом. Відповідно до вимог Державних стандартів термін експлуатації ліфта складає 25 років. В той же час, більше половини із зазначеної кількості ліфтів, а саме – 408, у тернопільських будинках працюють вже понад встановлений термін.

Фахівці управління житлово-комунального господарства міськради зазначають, що ліфтове господарство має високий рівень фізичного зносу конструкцій і електрообладнання, а на його заміну чи модернізацію постійно не вистачає коштів.

Щороку у бюджеті міста в рамках капітального ремонту житлового фонду передбачають фінанси і на експертне обстеження, повний технічний огляд та капітальний ремонт ліфтів. Утім, коштів цих недостатньо, щоб відремонтувати усі ліфти. Так, станом на початок 2015 року, за висновками експертного обстеження та повного технічного огляду, капітального ремонту потребує 71 ліфт, пише зз. Вартість капремонту одного ліфта коливається від 80 до 150 тисяч гривень.

Кошти, необхідні для утримання ліфтового господарства, заклали у Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства Тернополя на 2015-2016 роки. Програму цю депутати заслухали та прийняли на нещодавній сесії міськради. Відповідно до цього документу, на 2015 рік на експертне обстеження ліфтів передбачено 299 тисяч гривень, а на капремонт – 600 тисяч гривень. Трішки вищі суми передбачені на 2016 рік – 350 тисяч гривень і 702 тисячі гривень, відповідно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #ліфт #ремонт

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
Оголошення
live comments feed...