• Головна
  • У Тернополі лікарні не можуть поділити між собою... мікроскоп
17:30, 4 лютого 2015 р.

У Тернополі лікарні не можуть поділити між собою... мікроскоп

Постійна депутатська комісія з питань контролю за використанням комунального майна міськради не може визначити, котрій із лікарень більше потрібен високоточний мікроскоп.

Спершу цей прилад знаходився на балансі лікарні швидкої допомоги. Та згодом заклад передав мікроскоп в оренду університетській лікарні. Наприкінці 2014 року термін договору завершився, та останній заклад не проти залишити його в себе й надалі. Потребу в обладнанні має й офіційний власник.

- Мікроскоп є власністю лікарні швидкої допомоги і протягом багатьох років знаходиться на балансі лікувального закладу. Відповідно до рішення Тернопільської міськради його надано в оренду тернопільській університетській лікарні. 31.12.2014 року згідно з цим же рішенням договір оренди завершився. Наразі вона не продовжена і з юридичної точки зору ми зобов’язані повернути обладнання у лікарню, оскільки заклад є балансоутримувачем, - каже головний лікар лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

Пояснення пана Чайківського стосується радше правової площини, однак у мікроскопі є й практична необхідність. З його допомогою у закладі проводять ряд складних маніпуляцій, тому медикам він вкрай необхідний.

- Апарат використовується у травматологічній, нейрохірургічній практиці, судинній хірургії тощо. За допомогою цього мікроскопа можна зшивати нерви, судини, дрібні структури тканин, - пояснює Ярослав Чайківський. – Це дорогий апарат, і придбати ще один немає фінансової можливості.

Керівник лікувального закладу пояснив, що мікроскоп університетській лікарні передавали у тимчасове користування, пише Номер один. Мовляв, розуміють становище закладу і хотіли підтримати колег. У цій лікарні отримують допомогу пацієнти з усієї області. Там працює нейрохірургічне відділення, судинні хірурги, ортопедичне відділення. Ми сподівалися, що за час, поки обладнання буде в оренді, університетська лікарня знайде можливість придбати собі такий же мікроскоп, каже Ярослав Чайківський. Однак заклад не зміг вирішити цього питання і має бажання залишити апарат у себе.

- Враховуючи, що вибір є нашим, маємо велике бажання його повернути, - зазначає Ярослав Чайківський. – Можу навести один приклад, який ілюструє потребу закладу в цьому мікроскопі. Мова йде про випадок, коли чоловікові на рівні передпліччя підірвало руку, а наші травматологи змогли її пришити і рука прижилася.

Головний лікар університетської лікарні Василь Бліхар пояснює, що заклад має повне право залишити прилад у себе.

- Ще у 2002 році мікроскоп нейрохірургічному відділенню подарували меценати. Тоді воно знаходилось у лікарні швидкої допомоги, а у 2004 році його перевели в обласну лікарню. Згодом мікроскоп передали у лікарню швидкої допомоги. Тоді я не був головним лікарем закладу, тому не можу коментувати це рішення. Очоливши університетську лікарню, я звернувся до голови міської ради Тернополя з проханням передати мікроскоп нам. Сесія міськради дала згоду. Однак передали його лише на один рік. Річ у тім, що обладнання надійшло у якості гуманітарної допомоги, тому передавати його з балансу одного закладу на інший - доволі складна процедура. Тому вирішити пішли шляхом передачі в оренду. Зараз ми звернулися у міську раду з проханням продовжити договір і чекаємо на рішення керівництва, - каже Василь Бліхар.

Керівник університетської лікарні наголошує, що цей прилад призначений для роботи в галузі нейрохірургії. З його допомогою можна проводити складні сучасні операції, тому закладу це вкрай необхідний апарат.

Наразі остаточного рішення щодо даного обладнання депутати не винесли, бо, мовляв, розуміють ситуацію обох сторін, але підтримати можуть лише одну з них.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #лікарня #мікроскоп
Оголошення
live comments feed...