• Головна
  • Банк «Надра», який належить олігарху з Тернопільщини, визнаний неплатоспроможним
17:30, 6 лютого 2015 р.

Банк «Надра», який належить олігарху з Тернопільщини, визнаний неплатоспроможним

Національний банк України визнав неплатоспроможним банк «Надра», один із найбільших банків, що входить в структуру Group DF вихідця з Тернопільщини Дмитра Фірташа.

Основна причина віднесення банку до категорії неплатоспроможних - недокапіталізація банку відповідно до вимог стрес-тестування і неприведення діяльності у відповідність з вимогами законодавства України. 

Як повідомили УНІАН у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, від сьогодні в банку працює тимчасова адміністрація фонду, яка працюватиме мінімум до 5 травня.

Про порядок виплат вкладникам буде повідомлено додатково.

За інформацією НБУ, загальний обсяг виплат вкладникам банку «Надра» становитиме більш як 3,6 млрд грн, і 99% вкладників, які мають вклади в межах гарантованої суми 200 тис. грн, одержать свої вклади в повному обсягу.

Нацбанк повідомляє, що визнання банку неплатоспроможним стало наслідком його нежиттєздатності ще з часу введення тимчасової адміністрації в 2009 році у зв'язку з ризиковою діяльністю попереднього менеджменту на чолі з Ігорем Гіленком, який не забезпечив якісного управління банком і фактично довів його до банкрутства. Зусилля нового менеджменту банку виявилися недостатніми в умовах фінансово-економічної кризи.

Надані плани капіталізації не довели Національному банку життєздатність банку, оскільки їх експертний аналіз підтверджував продовження генерування банком збитків у майбутньому. Крім того, можливість виконання планів капіталізації ставилася в залежність від реструктуризації раніше наданих Нацбанком кредитів на пільгових умовах і на термін більш як 10 років.

Тим часом Нацбанк продовжує закривати очі на проблеми в "Дельта банку", в якому аналогічні проблеми і який не в силі повернути кошти вкладникам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#"Надра" #Фірташ
ТОП новини
"Масштабна гроза заллє відразу кілька областей, українців сповістили про шалені опади": синоптики про погоду вже завтра
"Колосальна гроза суне на ці області, лють стихії проявиться прямо у вихідні": синоптики про те, якою буде погода
Очільник Тернопільської ОДА відреагував на інформацію в мережах стосовно вибухів в Тернопільській області
"19 000 грн зарплати на місяць": роботодавці шукають людей без дипломів, яким потрібна робота
Оголошення
live comments feed...