• Головна
  • На Тернопільщині відбувся дводенний вишкіл для загонів оборони (фото)
19:30, 10 лютого 2015 р.

На Тернопільщині відбувся дводенний вишкіл для загонів оборони (фото)

Більше 100 чоловік взяли участь у дводенному вишколі загонів оборони Чортківського, Борщівського та Заліщицького районів, який тривав 7-8 лютого на стадіоні у Чорткові.

Основи рукопашного бою, збирання і розбирання зброї, тактика наступально-захисного бою, види гранат, стрілкової вогнепальної зброї, надання першої домедичної допомоги, відпрацювання алгоритму дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру – це далеко не весь перелік всього, чого навчали учасників вишколу.

«Всі ми маємо вміти захищати Україну, наш край, наше місто чи село, наш дім, -  зазначив комендант вишколу, заступник голови Чортківської РДА Іван Віват – Тому  у різний час такі вишколи вже пройшли у Заліщицькому та Борщівському районах. У зону АТО мають їхати лише добре підготовлені бійці, здатні дати гідну відсіч агресору. Тоді буде менше смертей».

До організації і проведення вишколу долучилися представники Чортківської райдержадміністрації, осередків «Самооборони Майдану Тернопільщини» Чортківського, Заліщицького та Борщівського районів , інших громадських формувань.

Як зазначив організатор вишколу «Захисти свій дім» Микола Більчук, військово-патріотична робота зараз, як ніколи потрібна. Вона обов’язково принесе добрі плоди і підніме бойовий дух населення.

«Під час вишколів ми даємо лише ази необхідних знань,- зазначив він. – Однак для досягнення результату потрібно займатися постійно і вдосконалювати отримані знання, вміння, навички».

Вік учасників вишколу – від 18 до 80 років. Ділилися знаннями з учасниками вишколу представники Служби безпеки України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, медики, психологи.

Військово-патріотичні вишколи – це не просто необхідність, це вимога часу, вважає заступник  голови обласної державної адміністрації Леонід Бицюра.

«Всі ми розуміємо, що населення області має бути готовим до захисту своєї території можливо навіть в умовах партизанської війни, знати, як діяти в умовах виникнення надзвичайних ситуацій,- наголосив він. – Однак у районах області по-різному підходять до проведення подібних заходів. На жаль, не всі мають можливість організовувати вишколи. Цю ситуацію треба негайно виправляти.Адже люди, які уже пройшли навчання, стануть основою територіальних загонів оборони».

Участь у вишколі взяли і жінки. Керівник Борщівського осередку «Самооборони Майдану Тернопільщини» Світлана Соррентіно вважає, що і жінки повинні знати і вміти захистити себе, свій дім, надати першу допомогу. Зізнається, що  не подала б руку тому чоловікові,який втік і переховується від мобілізації. Світлана Вікторівна переконана, що для перемоги нам потрібно бути всім разом, підтримувати хлопців, хто чим можемо, адже байдужість вбиває.

Представник Заліщицького осередку «Самооборони Майдану Тернопільщини» Павло Лисюк  участь у подібних вишколах бере вже не вперше. Спільно з представниками Чортківського і Заліщицького районів він реалізовує й інші ініціативи.

«Допомагаємо нашим бійцям, чим можемо, - розповідає активіст, – Ми об’єднали зусилля представників Чортківського, Заліщицького, Борщівського районів,  Штабів Нацспротиву, і робимо все, щоб наші  воїни мали надійний тил».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #вишкіл #загони оборони
live comments feed...