• Головна
  • Школу мистецтв у Тернополі фінансуватимуть за спеціальною програмою
12:00, 2 вересня 2011 р.

Школу мистецтв у Тернополі фінансуватимуть за спеціальною програмою

Перший дзвінок пролунав і для школярів Тернопільської обласної комунальної експериментальної школи мистецтв, долю якої вирішували наприкінці травня цього року на сесії облради. Новий бюджетний кодекс заборонив фінансування такого типу закладу з кількох бюджетів, тому депутати облради створили спеціальну програму. На школу виділили гроші з обласного бюджету і на святковій лінійці школа мистецтв гостинно відкрила двері, повідомляє "TV-4".

Тернопільська обласна комунальна експериментальна школа мистецтв існує вже 17 років. Тут учні за спеціальними програмами вивчають не лише загальноосвітні предмети, а й мистецтво. Остап ГАЙДУКЕВИЧ  директор Тернопільської обласної комунальної експериментальної школи мистецтв розповідає, що до обіду функціонує молодша школа: перший урок мова, другий - математика, третій - ритміка (танцюють, малюють). З 5 класу у дітей починається профільне навчання.

Спеціальна програма для школи мистецтв уже діє. Батьків, учнів та вчителів запевняють - причин для хвилювання за рідну школу немає. Голова Тернопільської облради Олексій Кайда повідомив, що на останньому пленарному засіданні було виділено 1 млн. гривень на фінансування школи мистецтв. Залишилося триста тисяч знайти,

Зараз в школі мистецтв навчається більше трьох сотень дітей. Учні школи завітали на Свято знань сповнені надії, ентузіазму та сил. Особливим день був для одинадцятикласників. Свято поклало старт одному з найвідповідальніших років навчання.

Ольга ШИМКІВ  учениця 11 класу каже: "Я очікую дуже гарних вражень, адже це останній рік. Думаю провести його із задоволенням в школі. Поступати планую у вищий навчальний заклад десь в Тернополі".

"Починається тяжке вже навчання, бо це 11 клас і це буде дуже інтенсивний рік. Треба підтягнути те все, ті всі знання показати вже в кінці року, бо вже будуть екзамени. А настрій в мене позитивний, я настроєна на навчання і це 1 вересня я починаю з веселим настроєм", - розповідає Соломія ГРЕБЕНЯК  учениця 11 класу.

Першокласників школа захопила вже з перших хвилин свята. Діти не стримували емоцій. Найсміливіші підготували на свято вірші. Усі хотіли якнайшвидше потрапити на перший урок. "Я дуже хотіла йти до школи, бо мені вже дуже скучно було в садку. Я хочу тут вчитися мистецтва, гарно малювати і всього,що тут можна навчитися," - розповіла першокласниця Анастасія КОСТИШИН.

Цьогоріч по всій Україні вперше за шкільні парти сіло більше чотирьохсот тисяч малюків. Цей новий навчальний рік дещо відрізнятиметься від попередніх: навчання завершиться приблизно на місяць раніше у зв’язку з «Євро-2012». Уряд країни запевняє, що у цьому році учнів стовідсотково забезпечать підручниками, а одним із найпріоритетніших питань для педагогів стане піклування про здоров’я школярів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...