• Головна
  • З лідера «Правого сектору» Тернопільщини «вибивали» гроші на комуністичну партію
11:30, 20 лютого 2015 р.

З лідера «Правого сектору» Тернопільщини «вибивали» гроші на комуністичну партію

Попри зміну влади з лідера обласної організації «Правий сектор» Василя Лабайчука досі не зняли судимість за підрив пам’ятнику Сталіну.

Про це він розповів в інтерв’ю «Новій Терноіпльській газеті».

Нагадаємо, 2011-го року невідомі підірвали пам’ятник Сталіну біля обкому КПУ в Запоріжжі. Тоді у “злочині” звинуватили дев’ятьох “тризубівців”, серед яких був і Василь Лабайчук. Їх кілька місяців тримали в СІЗО, потім Василь, як і інші, отримав умовний термін покарання.

«Після Майдану було багато розмов про скасування рішень судів, які виносилися під тиском режиму Януковича, адже вони є щонайменше нелогічними (я вже не кажу про їх законність). Низка патріотичних структур на чолі з Комітетом визволення політв’язнів та “Правим сектором” сформували список в’язнів сумління і несправедливо засуджених людей. Ми подали цей список до Верховної Ради, і першими в ньому були Віталій Запорожець, батько та син Павліченки, так звані васильківські “терористи” і т.п. Тих людей звільнили. Щодо нас, то мали ухвалювати рішення на другому етапі, але… Рішення мали ухвалювати за спеціальним законом, однак у Верховній Раді за нього дотепер не проголосували. Виходить, я і мої побратими досі залишаємося засудженими… “за вчинення злочину проти держави і КПУ”. Хіба можливий такий абсурд через рік Революції Гідності, при новій уже владі? Але так є», – констатує Василь Лабайчук.

За його словами, «тризубівці» подали апеляцію на рішення суду, і Жовтневий суд м. Запоріжжя, який власне і засудив «терористів», зараз розглядає цю апеляцію. Кінцевого рішення ще немає.

Тим часом у декотрих людей, які фігурували в даній справі, виникають незручності, а іноді і абсурді трафунки у зв’язку з судимістю.

«У моїх побратимів, які мають більші терміни, були проблеми з отриманням дозволів на зброю. А минулої осені зі мною раптом зв’язалися представники виконавчої служби Збаразького району, які намагалися “вибити” з мене якісь там присуджені кошти для КПУ — “за пошкодження їх майна”. Тобто система запущена, їм начхати на те, хто і за що саме засуджений, є певна усталена процедура, ось вони і “працюють”. До речі, досить важко було їх переконати, що то абсурд, пояснити ситуацію, довелося навіть трішки “погарчати”, – розповів Василь Лабайчук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Лабайчук
Оголошення
live comments feed...