• Головна
  • Шокін не задоволений роботою місцевих прокурорів
13:00, 23 лютого 2015 р.

Шокін не задоволений роботою місцевих прокурорів

Генеральний прокурор Віктор Шокін попередив керівників обласних прокуратур про відповідальність за фіктивні розслідування справ про злочини проти Майдану і зобов’язав їх надати громадськості звіти щодо результатів розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.

За даними управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури, про це він заявив під час відеоконференції з керівниками прокуратур обласного рівня.
На нараді були заслухані звіти керівників обласних прокуратур про виконання ними доручень генерального прокурора, які стосувалися підвищення ефективності розслідування злочинів, пов’язаних з мирними акціями протесту під час Революції Гідності, перевірки причетності високопосадовців обласного та районного рівнів, а також працівників прокуратури до переслідування учасників мирних акцій протесту, забезпечення належного рівня протидії корупції та інших питань.
Шокін висловив незадоволення результатами роботи цілого ряду обласних прокуратур. Особливе обурення генпрокурора викликали факти практично повної відсутності кримінальних проваджень стосовно суддів, які виносили неправосудні та незаконні рішення щодо учасників мирних акцій протесту на Майдані.

На Тернопільщині судді, які служили не закону, а Януковичу і приймали заборони щодо вивішування прапорів Європейського союзу у час Євромайдану чи скасовували рішення міськради про перейменування майдану  Мистецтв у площу Героїв Небесної сотні, досі не понесли відповідальності за такі свої дії.

Власне, воно й не дивно. Адже оскаржували в суді рішення місцевих рад, неугодних режиму, тодішні прокурори. Зокрема, нинішній прокурор області Юрій Гулкевич та прокурор міста Віталій Сідоров. Чи є сенс дивуватися, що цими прокурорами не притягується до відповідальності суддя?

Водночас Генпрокурор наголосив, що результатом роботи прокуратури є закінчені кримінальні провадження, передані до суду та судові вироки за цими кримінальними провадженнями.

Водночас  Віктор Шокін попередив обласних прокурорів про відповідальність за фіктивні розслідування майданівських справ і «роздуті» показники.

За результатами наради Шокін дав доручення прокурорам у найближчі дні надати громадськості звіти щодо результатів розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності, колишніх високопосадовців і корупціонерів.

Наступний звіт прокурорів обласного рівня призначено на 6 березня.

Власне тоді можна буде зробити висновки, чи Шокін справді вирішив навести лад в прокуратурі, а чи весь цей галас є лише красивою картинкою для створення позитивного іміджу Генпрокурору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#корупція #прокуратура
Оголошення
live comments feed...