Громадські активісти вирішили висловити недовіру заступнику голови Тернопільської ОДА

Представники громадськості  вважають, що екс-регіонал Іван Бабійчук, якого призначили на посаду заступника голови ОДА, не має морального права перебувати на цій посаді.

Мовляв, в часи правління Януковича він здійснював тиск на окремих членів громадської ради при ОДА та їх керівників, змушуючи їх припинити участь у роботі засідання. Розповсюджував серед членів громадської ради недостовірну інформацію щодо легітимності громадської ради та її керівництва.

Призначення «прихвосня» регіоналів з незрозумілих причин проковтнули такі організації, як «Самооборона» та Правий сектор, які були активними щодо боротьби з іншими посадовцями-пострегіоналами дрібнішого калібру.

Відтак зараз усунути Бабійчука з посади намагаються Члени громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації Володимир ЧУБАТИЙ,
Роман СИДЯГА, Семен БОЦІЙ, Михайло СВІТЛИК, Павло СЛИВКА, Андрій КЛИМ, Олександра КОПАЧ, Надія ЯРЕМА, Ігор ОЛЕЩУК та Євген ДУФАНЕЦЬ,які ініціюють висловлення недовіри заступнику голови ОДА громадською радою.

Відпвідний прокт рішення вони вже надіслали голові ради Ларисі Римар, повідомляє «Про все».

ПРОЕКТ
ГРОМАДСЬКА РАДА
ПРИ ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ
П Р А В Л І Н Н Я
РІШЕННЯ

“ ” 2015 року №
м. Тернопіль

Про недовіру Бабійчуку Івану Геннадійовичу

Pозпорядженням виконувача обов’язки голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 12 лютого 2015 року № 53-к на помічника голови служби апарату облдержадміністрації Івана Геннадійовича Бабійчука тимчасово покладено виконання обов’язків заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації.
У 2013 році Іван Бабійчук, працюючи спочатку співробітником головного управління з питань внутрішньої політики, національностей, релігій, преси та інформації облдержадміністрації, а згодом відповідальним функціонером управління з суспільно-політичних питань та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, починаючи з установчих зборів громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації, постійно створював перешкоди щодо організації її діяльності. Зокрема, всупереч типовому положенню про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній в м. Києві та Севастополі державній адміністрації, захопивши головування на установчих зборах, закрив їх, не розглянувши усі питання порядку денного. Під час проведення засідання громадської ради 8 травня 2013 року, організованого за посередництвом Секретаріату Кабінету Міністрів України, Іван Бабійчук здійснював тиск на окремих членів громадської ради та їх керівників, змушуючи їх припинити участь у роботі засідання. Розповсюджував серед членів громадської ради недостовірну інформацію щодо легітимності громадської ради та її керівництва.
25 вересня 2013 року Іван Бабійчук вдався до прямих погроз представникам громадських організацій – державним службовцям щодо їх діяльності у складі громадської ради.
Незважаючи на організовану роботу громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації після обрання її керівництва у травні-липні 2013 року, що підтверджено Заступником Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України, головою Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади у листі від 16 вересня 2013 року № 11751/0/2-13, надісланому Тернопільській облдержадміністрації,
у другій половині дня 16 жовтня 2013 року за участю Івана Бабійчука працівниками управління з суспільно-політичних питань та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації було організовано так зване перше засідання громадської ради при Тернопільській облдержадміністрації. Засідання проведено неправомірно. За відсутності кворуму (були присутні близько 20 членів громадської ради, а також окремі члени координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства, утвореної розпорядженням голови облдержадміністрації у 2012 році) буда здійснена спроба обрати ще один керівний склад (голова, перший заступник голови та заступник голови) громадської ради.
При цьому окремі члени громадської ради запрошувалися, буцім, для проведення консультацій щодо майбутньої зустрічі представників громадськості області з головою Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства – Радником Президента України – керівником Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України М.І. Ставнійчук. Зокрема, такі пояснення від начальника управління з суспільно-політичних питань та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації отримав член громадської ради А.В. Клим. Жодного конкретного пояснення щодо мети заходу, на який скликаються представники окремих громадських організацій, від Івана Бабійчука безпосередньо перед його початком не отримав і голова громадської ради Чубатий В.Є.
Згадані неправомірні дії, зловживання службовими повноваженнями, довірою влади та громадян, дезінформація голови ОДА та вищестоящих органів державної влади носили корисливий характер та мали ознаки корупційних діянь.
Після отримання листа Секретаріату Кабінету Міністрів України від 16.09.2013 р. №11751/0/2-13 упродовж двох тижнів невстановлені особи з телефонного номера 097 904 69 14, який на той час належав Івану Бабійчуку, розповсюджуючи неправдиву інформацію, намагалися спонукати громадських активістів – членів громадської ради до написання заяв щодо виключення зі складу громадської ради заступників голови громадської ради Ярослави П’яли та Василя Фіялки, ніби-то представників Партії Регіонів.

Зазначене засвідчує, що дії Івана Бабійчука в період перебування на державній службі в структурних підрозділах Тернопільської облдержадміністрації на посадах, пов’язаних з координацією діяльності громадських організацій, дискредитували державну владу, посягали на права, свободи і законні інтереси громадян, що є порушенням Присяги державного службовця. суперечили принципам патріотизму, професіоналізму, порядності.
До того ж, як видається, покладання виконувачем обов’язки голови облдержадміністрації Крисаком І.Б. на Івана Бабійчука тимчасово виконання обов’язків заступника голови обласної державної адміністрації відбулося на засадах клановості, кумівства, партійної належності, свояцтва за відсутності відкритості, прозорості, всупереч запроваджуваним Президентом України Петром Порошенком на державному рівні принципам кадрової політики.

Враховуючи наведене, Правління громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації
вирішило:
1. Висловити недовіру тимчасово виконуючому обов’язки заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Бабійчуку Івану Геннадійовичу.

2. Рекомендувати виконувачу обов’язки голови Тернопільської обласної державної адміністрації Крисаку І.Б. увільнити Бабійчука Івана Геннадійовича з державної служби за порушення Присяги.

Бабійчук
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
21 вересня – Різдво Богородиці. Різдво Богородиці – є одним з найважливіших християнських свят. Його відзначають восени, а саме – 21 вересня, інформує Ukr.Media . В цей день у всіх храмах проводиться особлива служба. Також існує чимало як церковних, так і народних звичаїв, яких слід дотримуватися в цей день, щоб залучити благополуччя. Давайте ж розберемося, що ж слід зробити кожному, а особливо жінкам, у цей день: 1. Постарайтеся відвідати церкву і запалит...
Пригоди
20 вересня (близько 19 години) в Тернополі, на вулиці Карпенка сталася аварія за участю двох автомобілів, один із яких є службовим авто патрульної поліції. На своїй сторінці в мережі Фейсбук Інеса Лемперт, яка побувала на місці події, опублікувала пост, додавши фотографії: "На перехресті біля "Берегині" (читати АТБ), якийсь відчайдух протаранив поліцейську автівку. Підслухала, що червоненький "гнав як дурний". Все, що треба знати про рух транспорту в Украї...
Суспільство
Слідство у справі вибуху в квартирі на Пушкіна триває. Наразі проводять експертизи. Проте, скоріш за все, ніхто не відповідатиме за смерть чоловіка і каліцтво хлопчика. Повідомляє «20 хвилин». - Сюрприз! – почулось з-за вхідних дверей. Дружина волонтера Богдана Кіндія пішла відчиняти. На порозі – Максимко Лихолат і його бабуся. У малого на обличчі посмішка – від вуха до вуха. І в Богдана, і в його дружини Вероніки – сльози на очах. Дорослі ледь опанували с...
Пригоди
В села Іване-Пусте (Борщівський район) масове отруєння населення. Сьогодні, 20 вересня, до медичного закладу із симптомами запаморочення і нудоти свернулося близько 200 людей. Люди твердять, що їм зробилося зле після окроплення полів із літака. "250 жителів села Іване-Пусте, Борщівського району сьогодні звернулися у сільську амбулаторію із симптомами отруєння. З них 80 - дітей",- повідомив лікар сімейної медицини амбулаторії села Іване-Пусте Володимир Буля...
Суспільство
Стало відомо, коли у Тернопіль прийде справжня осінь з похолоданням та дощами.
Пригоди
Сьогодні, близько 10-ї години на вул. С. Будного трапилась дорожньо-транспортна пригода за участі чотирьох транспортних засобів. Про це повідомила Патрульна поліція в області. Поліцейські прибули на місце події та з’ясували, що водій автомобіля TOYOTA, виїжджаючи з автозаправної станції, не надав переваги в русі водію DAEWOO LANOS, через що і допустив зіткнення. Окрім того, від удару автомобіль TOYOTA відкинуло на припарковані транспортні засоби SKODA FABI...
Суспільство
Через плутанину та неуважність трапляється, що людина зазнає культурного шоку, перебуваючи за межами рідної країни. Або сама шокує місцевих, прибувши з чужини. Зрештою і Колумб, діставшись Америки, переплутав її з Індією. На своїй сторінці в мережі "Фейсбук", Микола Шапковський пригадав один випадок із тернопільським фотографом: " Розказував мені мій колєґа, шо колись в Тернополі був один фотограф. Ну і замовили раз в нього зйомку африканські студенти з ме...
Кримінал
Правоохоронці вкотре звертаються до тернополян бути уважними і не довіряти невідомим, котрі телефонують, повідомляють про нещастя з рідними та вимагають гроші. Запам’ятайте – це аферисти. Припиняйте розмову і повідомляйте про такі випадки правоохоронців. За минулу добу співробітники Тернопільського відділу поліції задокументували три факти телефонного шахрайства. Серед потерпілих – жінки похилого віку, а суми втраченого для кожної з них обчислюються десятк...
Екологія
Хто має нести відповідальність за сміттєзвалище у Малашівцях Зборівського району, а також як унеможливити виникнення екологічної катастрофи, говорили сьогодні, 20 вересня, під час робочої зустрічі керівництва області з керівництвом міста Тернопіль. Тернопіль, нагадаємо, використовує Малашівське сміттєзвалище з 1977 року. Сюди завезено майже 14 млн. метрів кубічних сміття. «Якщо сміттєзвалище не матиме реального господаря, то ми усі розуміємо екологічні нас...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!