09:00, 27 лютого 2015 р.

А сила, таки, в єдності!

Здоровим є лише те суспільство, де сильний допомагає слабшому. Це далеко не філософське твердження, а істина, яку всі ми починаємо розуміти та втілювати в життя. Сьогодні в країні важкий час та складна ситуація. Під тягарем проблем «ламаються» навіть здорові люди.

Ще важче тернополянам з обмеженими можливостями… Саме тому, один з напрямів діяльності тернопільського осередку «Самопоміч» - підтримка соціально-незахищених категорій, одиноких літніх людей та інвалідів в форматі постійно діючого проекту «Світло в оселі».

 - В Тернополі сотні людей, які опинились наодинці зі своїми проблемами або ж потребують допомоги від сторонніх, - каже один з координаторів "Світла в оселі" Ігор Шушкевич. - Є одинокі старенькі, є пенсіонери, які не можуть себе обійти, є інваліди яким допомога життєво важлива. Зрештою є люди, які через скруту ледь виживають. Власне на допомогу їм ми й націлені. Поміч може бути різна. Організація дозвілля, навчань, лекцій, семінарів. Багато кому потрібно помогти прибрати в хаті, випрати одежу, приготувати їжу, сходити в магазин чи в аптеку, допомогти з продуктами харчування, провести в лікарню чи "вибити" якусь пільгу. Є й такі тернополяни, які потребують майстра, який безоплатно і зі своїми матеріалами, зремонтує замок чи кран.

Цього разу активісти міського осередку «Об’єднання «Самопоміч», з ініціативи працівників тернопільського міського територільного центру соціального обслуговування населення, зустрілись з членами ГО «Біла тростина». Вона, нагадаємо, об’єднує незрячих людей.

 - Зустріч була юридичного спрямування, - каже інший координатор «Світла в оселі» Едуард Биндас. – Юрист «Самопомочі» Ірина Відловська розповіла про зміни в законодавстві, які стосуються людей з обмеженими можливостями, акцентувала увагу на корисних для слухачів нормах закону. Спілкувались в форматі «питання - відповідь». Людей цікавить нарахування пенсії, частота її перерахунку, пільги, проїзд в транспорті, створення інфраструктури для незрячих. Частина питань потребує більш глибокого вивчення, то ж людям або телефоном роз’яснення нададуть або під час зустрічі. Одна з причин зустрічі, не лише почути запитання і допомогти відповідями. Є багато проблем, які треба зафіксувати та шукати шляхи вирішення.

Під час зустрічі обговорили й участь в інших корисних семінарах чи лекціях від «Світла в оселі». Тернополяни відчули підтримку бо знають, що у випадку проблем, можуть звернутися за консультацією та допомогою до юриста. Якщо ж буде потреба в волонтерській допомозі чи «робочих руках» також можуть розраховувати на активістів.

ДОВІДКА

З пропозиціями чи допомогою, а також з інформацією про людей, яким потрібна допомога, звертайтесь в офіс «Самопомочі» на Руській, 52 (2 пов.) та за номером 098-207-27-27.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Світло в оселі #Самопоміч Тернопіль
live comments feed...