• Головна
  • У наступному році тернополяни-вкладники Ощадбанку отримають по тисячі гривень?
11:30, 9 вересня 2011 р.

У наступному році тернополяни-вкладники Ощадбанку отримають по тисячі гривень?

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про повернення частини знецінених заощаджень Ощадбанку СРСР у наступному році, пише газета КоммерсантЪ-Украина у статті "Електорат куплять за мільярд".

За даними видання, законопроект зареєстрували депутати від Комуністичної партії на чолі з Петром Симоненком. Він передбачає, що у проекті держбюджету на 2012 рік будуть закладені витрати на компенсацію втрат громадян від знецінених заощаджень Ощадбанку СРСР у розмірі 1 млрд грн. Із них 456 млн грн має бути спрямовано на виплати спадкоємцям померлих вкладників.

Ініціатори законопроекту зазначили, що в бюджеті на поточний рік уряд взагалі не передбачив можливість компенсації внесків, що призвело до великої кількості звернень громадян до парламенту і підвищення соціальної напруженості. За даними Ощадбанку, на 1 січня в інформаційно-аналітичній системі установи зареєструвалися 5,37 млн чоловік, що претендують на відшкодування коштів. 442 млн грн необхідно виплатити спадкоємцям померлих вкладників, які звернулися до Ощадбанку з 2005 року по компенсацію витрат на похорони у розмірі 500 грн, але не отримали її. Для виплат спадкоємцям померлих застрахованих осіб, які звернулися до страхових компаній Оранта, Дніпро, Оранта-Лугань, Оранта-Січ, Астарта та Орадон для отримання 500 грн на похорон, але не отримали їх, потрібно ще 14 млн грн.

Експерти зазначають, що під час виділення коштів на компенсацію вкладів Кабміну доведеться скоротити інші витрати. "Для МВФ основними показниками є дефіцит бюджету та реалістичність дохідної частини, тому для виділення нової суми уряду потрібно буде зменшити витрати по інших статтях. Пропонований обсяг компенсації - близько 0,3% від очікуваних доходів держбюджету - не такий великий, щоб спричинити видимі ризики для економіки. Але набагато ефективніше було б спрямувати ці кошти на капітальні видатки ", - стверджує головний економіст Dragon Capital Олена Білан.

У парламенті вважають виділення цих коштів можливим. "Виплатити 1 млрд грн - не проблема. Але будуть чергові натовпи ​​в Ощадбанку і чергова несправедливість. Адже так ці виплати триватимуть ще сто років, - сказав народний депутат Станіслав Аржевітін. - Є інший варіант - усі вкладники Ощадбанку отримають можливість стати його власниками. Для цього слід провести загальний референдум і зрозуміти, чи згодні на це громадяни. А потім вклади конвертують в акції, що технічно зробити легко. Крім того, потрібно зрозуміти реальну вартість цих грошей, розрахувавши їх купівельну спроможність на момент знецінення. Тоді сума може знизитися до 60 -70 млрд грн".

У Партії регіонів зазначають, що ініціатива щодо повернення вкладів СРСР зумовлена ​​підготовкою до виборів. "Раніше питання виплат по внесках навіть не розглядалося, а 1 млрд грн - значна сума. Перед виборами це може стати хорошою можливістю пролобіювати свою політичну силу. Чи буде ця норма внесена, стане зрозуміло вже 15 вересня, коли повинен бути поданий держбюджет", - зазначив народний депутат Василь Горбаль.

Нагадаємо, що у жовтні 1996 року Рада прийняла закон Про держгарантії поновлення заощаджень громадян України, борг по яких був зафіксований у розмірі 131,96 млрд грн. За 15 років із них було виплачено лише 10,6 млрд грн.

У 2008 році рішенням уряду Юлії Тимошенко на виплати з бюджету було виділено 6,061 млрд грн. Вкладникам виплачували по 1 тис. грн, їхнім спадкоємцям - до 500 грн. У наступні два роки було заплановано компенсувати  250 млн грн. Але з них у 2009 році вкладники отримали всього 19,7 млн ​​грн.

У держбюджеті-2011 кошти на повернення вкладів Ощадбанку СРСР не були передбачені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...