14:17, 12 вересня 2011 р.

Яке м'ясо купують тернополяни?

Для тих, хто власноруч вигодовує кабанчика, десяток-другий курей-качок-гусей-індичок, або має за щастя мати таких працьовитих і, що важливо, щедрих родичів, це питання має однозначну відповідь. А от яке м'ясо споживають ті, хто поповнює свої морозільні камери, холодильники і, відповідно, шлунки виключно придбаною м'ясною продукцією?

За інформацією а міністр аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюка,  імпорт м'яса за сім місяців 2011 року скоротився до 95 тис. т. В той же час зріс експорт м'яса, минулого року було експортовано 30 тис. т., цього року за сім місяців експортовані 45 тис. т.

Минулого року за аналогічний період було імпортовано 16 тис. т. молочних продуктів, цього року - 15,5 тис. т. Виріс експорт молочних продуктів з 95 тис. т. минулого року до 100 тис. т. в поточному.

Зменшення кількостіімпортного м'яса в раціоні пересічного українця - це добре, адже  в межах України можливий ретельніший контроль за виробництвом м'яса.  З іншого боку, у такий спосіб ми підтримуємо вітчизняного виробника. А збільшення виробництва м'яса, яке спостерігається в поточному році, привело до скорочення імпорту свинини і птиці на 50% і до стрімкого росту експорту цих видів м'яса, що також є порзитивним для України.

Засмучує лише той факт, що в серпні м'ясо та молочні вироби подорожчали найбільше серед усієї продукції харчпрому - на 3,7 і 3,6% відповідно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...