• Головна
  • Табачник вважає, що «Малоросією» Україну називали через ніжні почуття
18:10, 14 вересня 2011 р.

Табачник вважає, що «Малоросією» Україну називали через ніжні почуття

Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник вважає, що перебування України в єдиному духовному просторі з Росією і розвиток культурних зв'язків не може загрожувати незалежності нашої держави.

На думку Табачника, "спільний гуманітарний простір - духовний, історичний та культурний - сприяє одночасно і самоідентифікації, і зближенню народів".

"Нашу спільну історію, мені здається, безумовно, потрібно починати від Володимира Хрестителя, від Ярослава Мудрого, від Олександра Невського. І навіть той факт, що ще в XIX і XX століттях православне населення габсбурзької монархії називало себе не українцями, а росіянами і русинами - найбільш красномовне тому підтвердження", - вважає Табачник.

"Нашими спільними з Росією предками було створено гігантська і, напевно, найпотужніша в X-XI столітті держава на європейському континенті... У Росії глибоко шанується святий великий князь Михайло Чернігівський - хіба потрібно його за територіальною ознакою вписувати тільки у формування український самоідентичності? Він великий подвижник, який прийняв мученицьку смерть і, мені здається, однаково шанований на просторах Росії, України та Білорусі", - констатував Табачник.

Разом з тим, він пояснює, що в назві "Малоросія" спочатку закладені "ніжність і повага до батьківщини історичної Русі", а не свідоме приниження України, пише "Gazeta.ua" з посиланням на Цензор.Нет.

"У тому, як намагаються сьогодні спотворити цю позицію, видавши Україну за щось принижене і незначне - брехня політиків і велика трагедія нашого нерозуміння", - підкреслив Табачник.

"Мала Русь - це синонім Русі початкової... Адже у всіх слов'янських мовах є аналог, який демонструє, що слово "мала" у цьому випадку не є приниженням. Поляки саме так називають серце своєї країни, звідки пішла їхня державність - Малопольська. У Празі центральна, основна і найдавніша частина міста називається "Мала Страна", - пояснив міністр освіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...