• Головна
  • Представників «Партії регіонів» на сесії облради засипали копійками
09:00, 17 вересня 2011 р.

Представників «Партії регіонів» на сесії облради засипали копійками

Ось уже кілька тижнів точаться розмови навколо можливої приватизації Почаївської лаври. На сесії облради в порядок денний було внесено звернення до Президента України Януковича В.Ф., Голови Верховної Ради України Литвина В.М., Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. щодо недопущення внесення змін до Закону України «Про Перелік пам`яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації (щодо виключення з Переліку будівель Почаївської лаври)»».

Чи дійшли згоди депутати і фракції на п’ятничній сесії 16 вересня і чи проголосувати за це звернення, прес-служба партії «За Україну!» поцікавилась у депутата облради Степана Барни. Він повідомив, що звернення не підтримали представники «Партії регіонів» та провладна коаліція «Стабільність і реформи». Було лише п’ятдесят голосів «за». Озвучивши вимоги звернення Степан Барна засипав представників «Партії регіонів» дрібними монетами.

- Вони символізують тридцять юдиних срібняків, за які влада продає українські святині, - пояснив політик. – Тепер вирішення питання недопущення приватизації лаври стоятиме за громадськістю та підтримкою депутатів Верховної Ради. Бо українські святині мають належати тільки українському народу.

Депутат каже, що звернення планувалося направити також головам депутатських фракцій у Верховній Раді України, Народним депутатам України Василю Деревляному, Ярославу Джоджику, Івану Стойку для розгляду та вирішення порушеного питання, а також головам Волинської, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської обласних рад.

У тексті звернення, проголосувати за яке сьогодні не вистачило голосів, йдеться про наступне:

«Вилучення з переліку пам’яток культурної спадщини комплексу споруд Почаївської лаври XVIII-XX сторіччя забудови є прямим зазіханням на духовну святиню української нації. Адже Почаївська лавра з часу заснування була осередком православ’я – українського православ’я. Сьогодні це молитовне місце багаторічною окупацією комісарами «русского міра» цілеспрямовано перетворюється в осередок антиукраїнства, міжконфесійної неприязні,  розбрату та протистояння на Тернопільщині. Розцінюємо запропонований законопроект як намагання провладної партії знівелювати не лише українську історію, а й українську церкву. Українські християнські центри – Зарваниця, Почаївська, Святогірська та Києво-Печерська лаври, Софія Київська – це духовне багатство українців. Вважаємо неприпустимою політику держави щодо «торгівлі» споконвічними українськими цінностями – мовою, історією, традиціями та святинями. Адже, до Українських святинь із молитвами йдуть паломники з усього світу, тому вони повинні належати лише  українському народові».

– Депутати з провладної більшості своїм законопроектом не тільки дестабілізують ситуацію, – говорить Степан Барна, – а й нівелюють ідею створення єдиної помісної української церкви, яка б об’єднала усю державу. Ось чому поява такого законопроекту викликає справедливе обурення у багатьох депутатів Тернопільської обласної ради та громадськості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...