• Головна
  • Тернополян закликають захистити законні права та інтереси членів профспілок
20:01, 19 вересня 2011 р.

Тернополян закликають захистити законні права та інтереси членів профспілок

Тернопільська обласна рада профспілок пропонує мешканцям області ознайомитися із заявою  профспілок України з приводу безпідставних звинувачень прокуратури
ЗАЯВА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка під час брифінгу 8 вересня ц.р. звинуватив Федерацію профспілок України в намаганні відчуження державного майна на суму 2 млрд. грн., а також у діях, до яких ФПУ не має жодного відношення.

У зв’язку з цим Федерація профспілок заявляє, що в черговий раз у своїх публічних заявах представники прокуратури вдаються до безпідставних звинувачень, наведення неправдивих даних, перекручення фактів.

ФПУ висловлює рішучий протест звинуваченням у продажі свого майна якійсь ізраїльській фірмі і заявляє, що жодного відчуження об’єктів власності у останні роки не проводила. Ніхто жодних кроків щодо реалізації майна не здійснював. А саме це Генпрокуратура видає, як свою найбільшу перемогу над злочинністю.

Відомо, що за останні три роки ФПУ не продала жодного санаторію. Тому заяви Генпрокурора не відповідають дійсності.

Господарюючими суб’єктами вносилися лише пропозиції про залучення інвестицій, і в цьому немає нічого кримінального, адже сам глава держави закликає до пошуку гідних інвесторів для розвитку національної економіки у т.ч. і за кордоном.

Ми розуміємо: профспілкам України оголошено відкриту війну. Інакше як пояснити дії органів прокуратури, які в розпал оздоровчого сезону практично паралізували роботу профспілкових органів і блокували оздоровлення в санаторних, туристичних і спортивних об’єктах?

Генеральний прокурор України зробив зауваження голові ФПУ – «вибирати правильні слова». Це не зрозуміло для жодної демократичної країни. Невже народний обранець, голова профільного Комітету Верховної Ради, лідер найчиселенної громадської організації, просто громадянин мусить проходити ще й цензуру в ГПУ щодо вільного висловлення та оприлюднення своєї позиції? Невже ми знову отримали 1937 рік і повернулися до часів відомого «душителя» громадянських свобод Генпрокурора СРСР Вишинського?

Дії прокуратури явно розходяться із прагненням влади України приєднатися до європейської спільноти, де права і свободи громадян та верховенство права є не популістською декларацією, а змістом повсякденного життя суспільства.

Ще більше обурення викликає втручання правоохоронних органів у статутну діяльність найбільшої в Україні профспілкової організації - ФПУ.

Уже кілька місяців продовжуються масові виклики на допити до правоохоронних органів, проводяться обшуки і виїмки документів, безпідставно порушуються надумані кримінальні справи.

Не зважаючи на звернення 6-ти міжнародних і 18-ти національних профцентрів до посадових осіб держави на підтримку ФПУ, ніяких заходів не вживається і суспільне напруження не спадає.

Виникає питання, хто надав право Генпрокурору України одноособово, без суду, визначати, хто в Україні злочинець, а хто-ні, і чиєю є приватна власність, коли є документи, які доводять, що ФПУ володіє майном на законних підставах. На підтвердження цього є численні рішення судів, висновки Інституту держави і права ім. Корецького НАН України, Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого, провідних науковців, а Генеральний прокурор України вважає та публічно стверджує, що це не так.

Законність  створення  Федерацією  профспілок України  акціонерних товариств «Укрпрофоздоровниця» і «Укрпрофтур», як недержавних підприємств, було підтверджено ще в 1997 році двома рішеннями Вищого арбітражного суду України.

Через 10 років, у 2007 році Генеральна прокуратура спробувала їх оскаржити,  але Верховний Суд України  дав гідну відповідь, спираючись на закон, він відмовив у порушенні  касаційного  провадження. Рішення суду остаточне і цього разу оскарженню не підлягає.

Федерація профспілок неодноразово зверталася до Президента України, як гаранта Конституції, з проханням покласти край безпідставному тиску силовиків на найчисленніше профспілкове об’єднання та переслідуванню його керівництва, проте час іде, а реакції немає.

Зважаючи, що Генпрокуратурою України грубо порушуються вимоги конвенції МОП, демократичні процедури, громадянські свободи і права власності визначені Конституцією, Федерація профспілок України звертається до всіх профспілкових організацій, членів профспілок за підтримкою проти свавілля правоохоронних органів. Ми разом повинні покласти край безпідставним звинуваченням, виявити солідарну підтримку та захистити законні права та інтереси членів профспілок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...