
11:00, 29 березня 2015 р.
Житловий будинок замість ділового центру: що будують на вул. Шептицького?
Архітектори обласної спілки стривожені виділенням землі на розі вул. Шептицького та Медової, де стоїть павільйон для ремонту велосипедів. Поява нового об’єкта знову може бути з численними порушеннями як законодавства, так і норм ДБН.
- Про імовірне будівництво ми дізнались зі ЗМІ, - каже голова правління Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України Олег Головчак. – Тобто дізнались, що виділили землю і збираються реконструювати павільйон для ремонту велосипедів на Шептицького. Навіть якщо не заглиблюватись у те, законно чи незаконно виділяли землю, і кому, у нас є зауваження загалом щодо забудови цього вузла.
Так, як має виглядати ця частина Центру, архітектори розробили макет ще у 1996-1997 роках. Тоді на Шептицького планували діловий центр і будівництво приміщення обласної дирекції «Укрсоцбанку». Але все це так і не реалізували. Зараз же будується житловий будинок, пише 20 хвилин.
- Центр міста, тобто ділова частина, повинна мати відповідний вигляд, - каже Олег Головчак. - У таких місцях не ставлять малих архітектурних форм, тільки великі архітектурні об’єкти.
Сьогодні на цьому куті маємо ринок секонд-хенду. Приватний житловий будинок – уже із забитими вікнами, тобто його уже продали і готують, вочевидь, до знесення. І поруч – той павільйон із ремонту велосипедів.
- Почувши, що там будуватимуть, я знову насторожився. Переконаний, що йдемо неправильним шляхом, - каже Олег Головчак. - Вже ніби й діє рішення від вересня 2014-го, що повинен бути детальний план території, якого я не бачив. Також мали бути містобудівні ради, бо виділяється ділянка в Центрі міста, а містобудівна рада - не у курсі.
Пан Головчак вважає, що, навіть незважаючи на існування рішення виконкому про скликання містобудівної ради, у випадку виділення землі у Центрі архітектор міста повинен розуміти, що в таких випадках слід спілкуватись із колегами і радитись.
- Тим паче, що над тим вузлом робота триває років 30. І ніхто дрібних об’єктів там не «садив», - каже архітектор. – Тож порушення вже простежуються у тому, що на місці, де стоїть кіоск, і на такій відстані від дороги будувати не можна. Окрім того, цей кіоск стоїть на тепломережі. Отже, її потрібно переносити.
Приватний будинок, який поруч, узагалі перебуває у зоні «червоних ліній». Його реконструювати неможливо, згідно із законодавством. Тому в спілці не розуміють, як і якими об’єктами міськрада надумала забудувати той вузол.
- Той, хто проектує будівництво, повинен проектувати його у комплексі із сусідніми об’єктами, - додає пан Головчак. – Але на ділі маємо інше.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:00, 29 квітня
25
12:13, 22 квітня
42
12:13, 1 травня
13
17:02, 27 квітня
8
live comments feed...