
18:00, 4 квітня 2015 р.
В яку суму обходиться підготовка тернопільського школяра до ЗНО?
Протягом останніх років, із впровадженням ЗНО, великої популярності набуло репетиторство. Свої знання за гроші продають викладачі, шкільні вчителі й навіть студенти старших курсів. Послугами репетиторів користуються всі, починаючи від учнів початкових класів і закінчуючи студентами-випускниками. Та найчастіше користувачами цих послуг є майбутні абітурієнти.
Страх перед ЗНО зазвичай викликає паніку. Старшокласники намагаються вивчити все за дуже короткий період часу. І на допомогу їм приходять люди, в яких є досвід і чималий багаж знань. Коли з учнем займаються індивідуально, він має змогу зорієнтуватися в тім, що йому до вподоби. Репетитори певною мірою підштовхують, примушують вчитися та добросовісно готуватися до занять і ЗНО, пише Вільне життя.
Частина абітурієнтів репетиторськими послугами скористатися не може, бо це дорого. Переважно одинадцятикласники відвідують репетиторів із трьох предметів і з кожним займаються по дві години на тиждень. Враховуючи, що година заняття коштує 40—60 гривень, а вчитися треба щонайменше рік, нескладно підрахувати, в яку суму обійдеться родині підготовка до ЗНО одного школяра. Не забудьмо додати ще й витрати на літературу.
Також треба знати, що часто за репетиторів себе видають люди, котрі насправді не є високопрофесійними фахівцями. Здебільшого вони читають із посібників теми і переказують їх. Не кожен школяр може «розкусити» таких відразу.
— Я хотіла б навчатися самостійно, — розповідає майбутня абітурієнтка Вікторія Гладинець. — Самоосвіта більш корисна тим, що людина надовго запам’ятає той чи інший урок і вникне у всі аспекти предмета. Думаю, за гроші тебе навчають гірше, ніж ти сам, керуючись бажанням.
— Я готувалася самостійно, — каже студентка Дарина Комонюк. — Скористалася лише послугами репетитора з хімії. Загалом вважаю, що репетитори потрібні з математики, фізики, хімії, тобто з тих предметів, де потрібно розв’язувати задачі.
І це правда. Якщо школяр обрав для ЗНО гуманітарні предмети, то він цілком успішно може впоратися з підготовкою сам. Можна пошукати в інтернеті спеціальні посібники. Схвально відгукуються майбутні абітурієнти про освітній портал «Академія». Та якщо обраний фах потребує добрих знань із точних наук, краще готуватися до ЗНО з репетитором. Можна також відвідувати спеціальні курси, тобто групові заняття. Вони дешевші, ніж індивідуальні. Проте жодні гроші не вкладуть у голову школяра знань, якщо він не докладе своїх зусиль та не розумітиме, для чого йому взагалі все це потрібно.
Ще одна проблема — відсутність часу для вивчення предметів, потрібних для отримання майбутнього фаху. Адже шкільні програми надважкі. Рік у рік учням видають у школах купу підручників. Ви, мовляв, не зможете вижити у цьому світі, не вивчивши цих 19 предметів ідеально. На додачу щороку впроваджують якісь освітні новації, що просто збивають з пантелику. А в США, наприклад, учні старших класів обирають собі лише чотири предмети, які їм потрібні для подальшого навчання.
Наші старшокласники про це можуть лише мріяти. Благо, вони мають можливість взяти участь у «генеральній репетиції» ЗНО — пробному тестуванні, один предмет якого коштує 89 гривень. Уже відбулося пробне ЗНО з української мови та літератури й з інших предметів. Це можливість ознайомитися з процедурою ЗНО, завданнями, відчути його атмосферу і, зрештою, пересвідчитися, чи гроші, витрачені на репетиторів, не пішли за вітром.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:05, 2 травня
12:04, 2 травня
12:05, 2 травня
11:27, Вчора
16:23, 23 квітня
live comments feed...