
14:00, 5 квітня 2015 р.
У Тернополі організували виставку старовинних і сучасних великодніх рушників
Старовинні і сучасні великодні рушнички представили на виставці в обласному художньому музеї.
Є в експозиції ткані і вишиті, з написами і без, з рослинними, тваринними і геометричними орнаментами, виконані різними техніками і розшиті бісером. Усі ці роботи – із родинної колекції майстрині із Теребовлі Надії Семців. Колекція формувалася протягом декількох років і сьогодні у ній представлені, як роботи Надії Семців так і її мами, бабусі, а також інших майстринь.
- В експозиції представлені приблизно 80 різних вишитих робіт, – розповіла зз Надія Семців, майстер народного мистецтва, викладач художнього ткацтва Теребовлянського вищого училища культури. – Є маленькі великодні рушнички, обрядові рушники, обруси і покривала на ліжка, а ще писанки, дряпанки, мальованки. Серед рушничків є ті, що вишивала моя бабуся. Одному із них, де вишиті пташки, мабуть вже більше півстоліття. Цей рушник має цікаву композицію і характерний для того часу малюнок, зараз таких майже не вишивають. А ще він цікавий тим, що майстриня вишила на полотні свої ініціали. Є ще старіші експонати, які вишивали майстрині не з нашої родини, як фрагмент рушника на сірому полотні також з ініціалами та з мережкою. Представлені і мої ткані рушнички, вишиті білим по білому та багато інших.
Майбутня майстриня росла у творчій родині. Її мати – Стефанія Семців також вишивальниця і писанкарка, батько – Петро Семців – співак, бандурист. Мистецтво вишивки Надія Семців перейняла від своєї мами. Під її керівництвом у 12 років вишила свій перший рушничок. Вишивала його, як подарунок для батька. І процес вишиття, і результат роботи дівчинці сподобався, і з того часу вона захопилася цією справою. Виставка, яку відкрили в обласному художньому музеї присвячена 25-річчю творчої діяльності Надії Семців. А представлені роботи – тільки частинка того, що було створено. Адже вишиває майстриня не тільки великодні рушники, а й обрядові, чоловічі і жіночі сорочки, обруси тощо.
Великодній рушничок є невід’ємним атрибутом Великодніх свят. Традиція накривати Великодній кошик вишитим рушничком, за словами Надії Семців, є дуже важливою, таємничою і має глибоке значення. Адже цей рушничок приховує у собі сакральний зміст, в якому заложена невидима позитивна біоенергетика людини, яка його створювала.
Виставка «Великодній рушничок» в Тернопільському обласному художньому музеї діятиме до 20 квітня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:28, 5 травня
12:05, 2 травня
13:23, 5 травня
15:42, 25 квітня
live comments feed...