
10:52, 22 вересня 2011 р.
Молоко в Тернополі подорожчало. І далі дорожчатиме
Не встигла пожовкнути трава на луках, як аграрії заговорили про невідповідність цін на молокопродукти. Відтак харчовики прогнозують, що вже незабаром молоко в Україні подорожчає щонайменше на 15%.
Уряд заплутався у «молочному» податку– Традиційно у сезон весна-літо вартість на молоко падає, восени-взимку – підвищується. Але ніколи вартість на молокопродукти не зменшується до попереднього рівня. Однак цього року ціна на сире молоко вже побила рекорди – піднялась на 20%, – зауважив голова правління ПрАТ «Тернопільський молокозавод» Віталій Ковальчук. – І це ще не кінець: вартість продукції зросте ще, але вже не більше, ніж на 10%.
Товаровиробник пояснює це підвищенням рівня податків та виробничих витрат, пов’язаних із вартістю енергоносіїв та інфляційними процесами, підвищення зарплат. Водночас цього року аграрії почали закладати ПДВ у вартість сирого молока. Варто нагадати: з 1 січня 2011 р. система державної підтримки тваринників була реформована, відтак переробники повинні були нараховане ПДВ перераховувати у бюджету, де ці суми акумулюються і вже звідти перерозподіляються на користь тваринників з розрахунку на одну голову корови та іншої худоби.
Нова система проіснувала лише півроку, після чого чиновники переконалися в її неспроможності і під тиск аграрного лобі вирішили повернути раніше діючий порядок. Ціна питання – понад 2 млрд. грн., що залишалися у розпорядженні переробників. Ці гроші вони повинні були направити на підвищення закупівельних цін у постачальників сировини, простіше кажучи, бабцям у село та фермерам, зазначає експерт центру «Агро-Лізинг» Анастасія Дмитрів.
– Подібна форма держпідтримки довела свою неефективність, оскільки протягом усіх тих років, що вона діяла, поголів'я великої рогатої худоби в Україні неухильно скорочувалось. Проте діючий останні півроку варіант виявився гіршим за попередній, – наголосила пані Анастасія.
Адже, за даними статуправління, вже станом на травень поголів'я ВРХ в Україні зменшилось ще на 3%.
До речі, поряд із цією нормою про нову-стару систему підтримки м’ясо-молочників на розгляд парламенту вноситься ще одна, не менш одіозна поправка стосовно хлібопекарської галузі. Відповідно до неї, починаючи з 2012 р., хлібозаводам пропонується дозволяти залишати у своєму розпорядженні з виробничою метою позитивне сальдо ПДВ, нараховане їм на суму поставленого споживачеві хліба та витраченого виробничого фактора, пише "Номер один".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:40, 9 травня
12:05, 6 травня
11:33, 1 травня
12:05, 2 травня
12:04, 2 травня
live comments feed...