• Головна
  • На Тернопіллі - чисельні порушення водокористування
16:00, 22 вересня 2011 р.

На Тернопіллі - чисельні порушення водокористування

Органами прокуратури Тернопільської області проведено перевірки додержання вимог земельного та водного законодавства при використанні земель водного фонду в діяльності суб’єктів господарювання, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. У процесі перевірок виявлені порушення у діяльності працівників Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області при видачі ними дозволів на спеціальне водокористування.
Зокрема, за протестами прокуратури області скасовано 5 дозволів на спеціальне водокористування, які Держуправління видало товариствам та підприємствам упродовж березня-травня поточного року, оскільки, як виявилося, за договорами на вивезення і очистку забруднених стічних вод, вода або не очищалася до нормативних показників, або ж очисні споруди не функціонували взагалі. Також стосовно винної особи – начальника одного із відділів Держуправління прокуратурою області порушено дисциплінарне провадження, яке розглянуте і задоволено.
Окрім цього, міськрайпрокурорами виявлено порушення вимог водного законодавства, у діяльності підприємств, які здійснюють технологічне обслуговування та миття автомобілів їх фарбування, займаються розливом і фасуванням питної води для населення та у діяльності суб’єктів-водокористувачів. Зокрема, у Бучацькому районі функціонувала автомийка приватного підприємця без введення в експлуатацію та погодження з районної СЕС, у зв’язку з чим прокурором району стосовно нього порушено провадження про адміністративне правопорушення. Також у цьому ж районі не ведеться відомчий лабораторний контроль за якістю питної води на водозаборах підприємств, на яких відсутні зони суворого санітарного режиму.

З метою усунення цих порушень прокурором району внесено приписи і стосовно винних осіб порушено провадження про адміністративні правопорушення. Аналогічні порушення, які усунуто за прокурорського втручання, допущено і на підприємствах Чортківського району. За неналежний контроль та нагляд у цій сфері стосовно працівника районної СЕС прокурором порушено дисциплінарне провадження. Загалом за час перевірки (впродовж останніх 2-ох місяців) органами прокуратури області внесено 42 приписи і подання, за документами реагування до відповідальності притягнуто 18 посадових осіб, з яких 8 – працівники контролюючих органів, до бюджету відшкодовано 22 тис. грн. та порушено 2 кримінальні справи. Робота на вказаному напрямку триває, - повідомляє прес-служба прокуратури області.Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...