• Головна
  • Держава вирішила кинути тернополян, які є вкладниками «Дельта банку»
10:15, 9 квітня 2015 р.

Держава вирішила кинути тернополян, які є вкладниками «Дельта банку»

Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб учора прийняла рішення продовжити  тимчасову адміністрацію в ПАТ «Дельта Банк» строком на шість місяців з 03 березня 2015 року до 02 вересня 2015 року включно.

Причини даного рішення не повідомляються.

Попередньо обумовлювалося, що тимчасова адміністрація діятиме в банку до 2 червня.

Більше того, днями директор-розпорядник фонду Костянтин Ворушилін в інтерв’ю УНІАН заявив, що виплати вкладникам найбільших неплатоспроможних банків «Надра» і «Дельта Банк», в яких працює тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, можуть початися в другій половині квітня.

Ще раніше посадовці обіцяли повернути кошти людям, в яких зависли кошти в  "Дельта банку",  орієнтовно в травні-червні.

І раптом – "сюрприз" для всіх вкладників, який ще більше підриває довіру не лише до банків, а й до самого Фонду гарантування вкладів.

Стає очевидним, що грошей у Фонду немає.

Обсяг фінансових ресурсів Фонду на 1 квітня становив 16,1 млрд грн. Тоді як лише по «Дельта банку» під повернення підлягають 16,7 млрд грн.

Зараз у Фонді, щоб не виплачувати грошей, розробляють ідею, як «приклеїти» «Дельта банк» до іншої фінустанови, зокрема, розглядається варіант з «Ощадбанком».

Тим часом про інтереси вкладників ніхто не думає. Який може бути курс у вересні і які втрати понесуть люди – нікого в державі не цікавить.

Досі не понесли відповідальності чиновники Нацбанку, непрофесійні дії яких щодо непрозорого рефінансування окремих банків та відсутності належного контролю щодо недопуску виводу коштів з проблемних банків призвели до різкої девальвальції національної валюти.

Такі дії створюють загрозу національній безпеці держави, адже вбивши довіру до Фонду в час банківської кризи і передінфарктного стану економіки, посадовці для останньої тільки пришвидшують сумний «гаплик».

Зрозуміло, що різного калібру держчиновники та олігархи, які вивели кошти за кордон (та ще й накупили там собі нерухомості) не надто переймаються всім вищеописаним. От тільки питання, чи встигнуть втекти?

#"Дельта банк"

Коментарі

Оголошення
live comments feed...