
09:50, 9 квітня 2015 р.
Тернополяни виготовляють пристрої для розмінування і передають бійцям АТО
Як працюють «кішки», а точніше пристрої для розмінування, показали волонтери. Такі саморобні пристрої волонтерам замовили бійці зі Сходу. Там особливо потребують їх саме весною та влітку.
Оскільки через високу траву важко розпізнати міни. На сьогодні волонтери придумали та виготовили 4 аналоги «кішок» загальною кількістю 20 штук. Частину передали на Схід, аби бійці могли випробувати та вказати на недоліки, передає ІНТБ.
ТАРАС БІЛАН, волонтер: «Це мій улюблений тип. Тому що якщо він навіть попаде на міну і його зігне, молотком можна розігнути. Нічого не потрібно. Самий звичайний стержень металічний, тонші металічні сюди загнуті і кільце. Більше нічого немає. Якщо хтось буде робити, це дуже просто. Сама важлива річ – це щоби ця частина була важчою за ручку, тобто ручка не має бути важчою, бо буде переважувати. Кільце потрібне велике, тому що на передовій не завжди є канат чи трос. Тобто якщо маленьке зробити, може канат не зайти».
Після Великодня, каже волонтер, планують внести правки та запустити масове виробництво «кішок».
ТАРАС БІЛАН, волонтер: «Це більш простий варіант, але, ви бачите, тут перевага. Ну, не підходить. Це з квадрата суцільного. Такою можна танкову міну розміновувати. В чому суть? Під танкову міну завжди ставлять, як би це сказати, сюрприз. Тобто її фактично зняти неможливо. Цією річчю зачіпляєш за міну, витягуєш, зривається разом із сюрпризом».
Та, не зважаючи на плани, аби запустити масове виробництво, їм не вистачає заліза, кажуть волонтери. До них на склад його приносять рідко, а купувати дорого.
п. МИХАЙЛО, волонтер: «Мене призначили старшим по залізу, по постачанні. Також їздимо на металолом, міняємо всі відходи. Моя задача основна відходи збирати в мішки, а потім всі відходи ми веземо на металолом і міняємо на ту продукцію, яка нам потрібна. Тобто, якщо є балони, ми буквально випрошуємо в тих, хто там працює».
Було б не погано, кажуть волонтери, коли б і робочих рук побільшало.
п. ОЛЕКСАНДР, волонтер: «– Ну, я тут вже десь 4 місяці. Неповних 4 місяці. – То ви щодня? Чи після роботи? – Практично щодня, поки є можливість і шанс. – Сил вам вистачає? – Ну, волонтерів потрібно завжди. Як треба варити, то зварювальників. Постійно треба людей».
Раніше, нагадаємо, ті ж волонтери виготовляли бойлери та буржуйки. Зараз взялись за «кішок» для розмінування. Попереду, кажуть, ще багато планів і багато роботи над новими і потрібними бійцям засобами.
п. МИХАЙЛО, волонтер: «Побачив, що мої друзі, мої спільники, з якими разом служили, і яким ще не час було йти на пенсію. Вони пішли на передову. Також я вирішив їм допомогти таким методом, яким можу».
Бажаючих допомогти, волонтери просять приходити на Склад допомоги воїнам АТО, що на вулиці Дністрянського, 10.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:33, 1 травня
11:33, 1 травня
11:32, 1 травня
12:53, 29 квітня
11:33, 1 травня
live comments feed...