• Головна
  • Що варто встигнути зробити тернополянам у Чистий четвер
10:00, 9 квітня 2015 р.

Що варто встигнути зробити тернополянам у Чистий четвер

Чистий Четвер для справжнього християнина – це символ повного духовного і фізичного очищення. В цей день годиться відвідати храм, щоб причаститися і сповідатися у своїх гріхах.

На світанку Чистого Четверга традиційно купалися у проточній воді (озері або річці) або йшли до лазні. Вважається, що вода в цей день володієте особливими властивостями, допомагає зміцнити дух і очистити душу, а гаряча пара сприяє оздоровленню тіла.

Історія Страсного Четверга пов’язана з Таємною Вечерею, одним з найбільш значущих євангельських подій, що передували розп’яття Спасителя.

У останній четвер свого земного життя Ісус, зібравши своїх учнів, омив їм ноги, щоб показати, яким безмежним має бути смиренність справжнього християнина.

Тому суть Чистого Четверга – виявити, готовність бути терпимим, щирим, співчувати всім оточуючим.

Важливо пам’ятати, що Чистий Четвер – це початок самої суворої частини Великого посту, яка триває аж до настання Великодня.

Традиційно Страсний Четвер – день генерального прибирання будинку і прання. Ні в п’ятницю, ані в суботу господарськими справами вже займатися не годиться. Як кажуть в народі, інакше «пил і бруд можуть потрапити в очі Ісусу».

Крім прибирання, треба подбати і про великодній стіл: спекти паски, пофарбувати яйця. В давнину Чистий Четвер був ще й днем пивоваріння – хмільний напій варили на цілий тиждень вперед.

Головна прикмета дня пов’язана з випічкою паски. Якщо паска вийшла пухкою, важкої і не пропеченою, попереду важкий рік, повний турбот. Якщо ж паска піднялася, зарум’янилася, вийшла легкою та пишною, тоді ніякого лиха у вашому житті не передбачається.

Вважається, що Чистий Четвер – найкращий день, щоб перший раз постригти волосся дитині, якій вже виповнився рік життя. Стрижені волосся не викидають, а зберігають у спеціальному полотняному мішечку. Вважається, що це сильний оберіг, який захищає малюка від хвороб і бід. Також в цей день варто підстригти кінчики волосся і жінкам – їх кучері стануть ще красивіше і пишніше.

Народ також вірив, що обливаючись опівночі цього дня водою, можна вилікувати всілякі болячки. Тому старалися ретельно вимитись. А ще краще – вимитися до сходу Сонця "незайманою" джерельною водою, а в купіль покласти дві писанки. Особливо це стосується дітей та хворих, оскільки вірили, що вода на Чистий четвер змиває усі хвороби та захищає від негараздів.

#чистий Четвер

Коментарі

Оголошення
live comments feed...