• Головна
  • У Тернополі на фестиваль «Ї» зібралися понад 90 митців з України та із-за кордону (ФОТО)
16:00, 18 квітня 2015 р.

У Тернополі на фестиваль «Ї» зібралися понад 90 митців з України та із-за кордону (ФОТО)

У літературно-мистецькому фестивалі «Ї» беруть участь понад 90 митців. Більшість з них літератори, а також гурти, художники, фотографи, кінорежисери. Приїхали на фестиваль поети з Білорусі та Польщі.

Організатори заходу – громадська організація «Файне місто». Підтримали молодих людей Тернопільська обласна і Тернопільська міська ради та один із розважальних закладів міста.
«Літературно-мистецький фестиваль у Тернополі проводиться втретє, а під назвою «Ї» вдруге. Фестиваль називається «Ї», бо таким чином хочемо підкреслити унікальність нашої мови – така літера є тільки в українській. І тим самим виокремлюємо цей фестиваль серед інших літературно-мистецьких заходів. Наступного року плануємо запросити більше митців із закордону. Цьогоріч із Польщі приїхала поет і перекладач сучасної української літератури Анета Камінська, із Білорусі – поети Андрей Хадановіч, Андрей Адамовіч і Віталій Рижков, – каже один із організаторів, поет Юрій Матевощук, пише газета День

Організатори також видали літературну антологію. Тираж – 500 примірників.
«Кожен літературний фест має літературну антологію. Ми представили там твори 57 поетів-учасників фестивалю. Окрім цього, там є карикатури Юрія Журавля», – зазначає Юрій Матевощук.

Літературно-мистецький фестиваль «Ї» завершиться у неділю. Перший день фесту закінчився опівночі заходом «Вірші з бомбосховища». Поети Любов Якимчук (яка народилася у Первомайську і виросла в Луганську) та Борис Гуменюк (відомий своєю збіркою «Вірші з війни», написаною на передовій) читали свої твори у підземеллі майже п’ятисотлітнього Тернопільського замку.

На сьогодні заплановано кілька творчих зустрічей та репрезентацій книг, у яких братимуть участь брати Капранови, Василь Шкляр, Юрій Андрухович. Юрій Іздрик, Василь Махно, Олександр Ірванець, Сергій Пантюк та інші відомі і молоді митці.

#Тернопіль #літературно-мистецький фестиваль «Ї» #митці з Польщі та Білорусі

Коментарі

Оголошення
live comments feed...