
17:00, 18 квітня 2015 р.
Тернополянка скаржиться, що через недогляд виховательки травмувалась дитина
Мама вимагає звільнення виховательки – тернополянка скаржиться, що через недогляд виховательки групи продовженого дня травмувалась її дитина. У школі претензій через пресу не розуміють. Тут заперечують, що дитина травмувалась саме через недогляд. Кажуть – провели перевірку. Але компенсували кошти, витрачені на лікування дитини.
Після цього вона мала розмову з адміністрацією, що нібито пообіцяла – вихователька з травня тут не працюватиме. Але за якийсь час її сказали – звільняти виховательку ніхто не буде, пише 20 хвилин.
Гроші повернули
- Я - сирота, і сина виховую сама. Ходжу на роботу, а сина записала у групу продовженого дня, - розповідає мама. – Того дня прийшла за сином і дізналася, що моя дитина травмувалась. Він хотів похвалитись перед іншими дітьми, сів на перила і впав звідти. Дитині лише сім років! Заходжу в туалет, а виховалька Оксана Бошкевич миє його. Я запитала, чи викликала вона швидку. А вона мені каже: „А що, треба?”. Кажу - треба. Ну як так? Вона мене про інцидент не повідомила, швидкої не викликала, першої медичної допомоги не надала.
Медиків вихователька, за словами матері, після її слів таки викликала. Коли йшли до швидкої, дорогою зустріли ще й директора.
- Але тоді нам було не до розмов, - каже пані Ірина. – Дитині наклали кілька швів і відпустили додому. Наступного дня я була в директора. Говорили про випадок. Я сказала, що мої вимоги такі: матеріальна компенсація за лікування і щоб ця вихователька більше у школі не працювала.
У закладі, каже пані Ірина, їй пояснили: звільнити виховательку не можуть, бо доведеться робити це за статтею. Ламати життя молодій працівниці не хочуть. Мовляв, почекайте до травня.
- Ми лікувались удома десять днів. 16 березня мій син травмувався, а 25-го, після канікул, повернувся на навчання, - додає жінка. – Гроші, які я витратила на лікування – близько тисячі, мені повернули. А от звільняти виховательку, я так зрозуміла, ніхто не збирається. Мені кажуть: „Ви не маєте права вимагати такого”.
Мало того, вихователька ще й розповідає, що я телефонувала, шантажувала її.
Пані Ірина вважає, що директор школи та завуч молодших класів прикривають свою працівницю.
- Я уже перевела свою дитину в іншу групу, задоволена, знаю, що моя дитина в безпеці, - каже вона. – Але ж ця людина працює з іншими дітьми. Тобто хтось знову наразиться на небезпеку. Батьки не раз нарікали на те, що ця працівниця за дітьми не дивиться.
«Буде мені мстити»
Натомість у школі кажуть, що жодних нарікань на роботу Оксани Бошкевич у них не було. Мовляв, дитина і справді травмувалась, однак вона не падала з третього поверху на другий, як розповіла мама у новині від читачів. І загалом після повернення вихователькою грошей за лікування там думали, що інцидент вичерпаний. Адже про відсутність претензій жінка написала у розписці.
- Я робила домашнє завдання з дітками, а Денис сказав, що іде зустрічати маму, - каже вихователька Оксана Бошкевич. – Я заперечила, сказала, щоби почекав. Не встигла я озирнутись – дитини вже нема. Я кинула все і побігла у коридор.
Побачила, що він уже на сходах, почула плач. Підбігаю і бачу: на голові – ранка, руки – у крові. Я повела дитину у туалет помити руки, мій телефон залишився у класі. Це все сталося за кілька секунд. І тут саме прийшла мама.
Пані Оксана каже, що викликала швидку з власного телефону і мама з дитиною зійшли на перший поверх. Швидка приїхала, вони сіли у машину, а вона повернулась до школи. Потім зателефонувала мамі і почула – ранку зашили, струсу нема.
- А далі почались дивні речі, - додає вихователька. – Мама Дениса почала мене шантажувати, погрожувати, мовляв, ти маєш мені дати 950 гривень або я звертаюсь у прокуратуру, на телебачення або у пресу. Зустріч мала відбутись не у стінах школи, а на зупинці «Універсам» о 7-й вечора. І просила мене нічого не говорити завучу школи і директору. Бо якщо взнає, то буде мені мстити. Я злякалась, не знала, що робити, але все таки повідомила директору.
Той порадив не ходити на вечірні зустрічі, а зустрітись і поговорити на території школи. Так і сталось. Жінки зустрілись, і пані Оксана віддала кошти, витрачені на лікування.
- Мама при свідках мене ображала, називала мене вбивцею, почала з’ясовувати, чому я йшла до директора школи, чому розказала все. А у кінці вона мені зі словами «звільняйся» кинула до рук витяг із Закону, - додає вихователька. - Коли я побачила в Інтернеті цього анонімного листа (ідеться про новину від читача – прим. ред.), зрозуміла, що вона хоче чогось більшого.
Написала, що претензій не має
Претензій жінки та її звернення до преси не розуміє і директор школи Павло Літинський. Керівник каже, що на згадувану виховательку від батьків не було жодної скарги. Також стверджує, що не було у нього розмов із жінкою про те, що хтось звільнятиме вихователя.
- Розмов, щоби ми казали, що її звільнимо з роботи за статтею чи за власним бажанням, не було, вона просила перевести її дитину в іншу групу, - каже він. - Ми з мамою спілкувались неодноразово, все зводилось до надання допомоги. Вихователь проявила добру волю, фактично віддала свою місячну зарплату. Після цього мати хлопчика сказала, що претензій не має.
Окрім того, після передачі грошей жінка написала розписку (копія є у редакції – прим. ред.). У ній зазначила, що отримала від вихователя групи продовженого дня, через недогляд якої травмувався син і яка не надала медичної допомоги, матеріальну компенсацію. У кінці додала умову: якщо вихователь не буде працювати у групі мого сина, претензій не буде.
- Текст жінка писала сама, мала заготовку на телефоні, - додає директор. – Не можу сказати, чому вона сформулювала саме так.
У школі, зазначає директор, після інциденту провели перевірку, склали акт, провели додаткові інструктажі з техніки безпеки. Інформації про те, що сталось, в управління освіти не передавали. Мовляв, дитина не перебувала на стаціонарному лікуванні, а у таких випадках інформації не передають.
Про те, що нічого не знали про цей випадок, кажуть і в Департаменті освіти і науки ТОДА, і в управлінні освіти міськради. Однак тут наполягають, що про будь-які травми їх таки мають інформувати. Адже за все, що трапилось під час навчально-виховного процесу, відповідає адміністрація школи. Навіть якщо і був складений акт, невідомо, чи не з порушеннями.
- Якщо батьки мають претензії, бо вважають свої права чи дитини порушеними, вони повинні звертатись до нас, у Департамент освіти, і в управління освіти міської ради, - повідомили тут. – Адже стверджувати щось однозначно, без ознайомлення з документами, не можна.
Щодо матеріальної компенсації, то за потреби її навчальні заклади таки дають. Але хто оплачує – це вже вирішують у школі. Також батьки можуть стягувати кошти через суд.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:46, 4 травня
10:46, 20 грудня 2023 р.
16:05, 30 квітня
17:37, Вчора
12:04, 2 травня
live comments feed...