• Головна
  • В Тернополі подорожчає проїзд в тролейбусах
15:00, 28 вересня 2011 р.

В Тернополі подорожчає проїзд в тролейбусах

На сайті міської ради оприлюднили проект рішення виконавчого комітету  Тернопільської міської ради “Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів електричним транспортом в м. Тернополі”.

Виконавчий комітет  міської ради вирішив встановити комунальному підприємству «Тернопільелектротранс» тарифи на послуги з перевезення пасажирів  електричним транспортом 1.50 грн. за одну поїздку для громадян; 1.00 грн. за одну поїздку для студентів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації та учнів  загальноосвітніх шкіл і професійно-технічних  навчальних закладів.

На сьогоднішній день на КП „Тернопільелектротранс” склалася складна ситуація, спричинена невідповідністю діючого тарифу (1,25грн.) при розрахунковому на рік (1,58 грн.) і фактичними витратами  на надання послуг з перевезення пасажирів міським електричним транспортом.

Підсумки  роботи за  вісім місяців 2011 року  підтвердили, що основною причиною збитковості КП "Тернопільелектротранс" поряд з необґрунтовано низьким рівнем відшкодування втрат від перевезення  пільговиків 77,1% – 6390,4 тис. грн. замість необхідних  8297,0 тис, грн., є  занижений  тариф на перевезення пасажирів, в результаті якого, підприємство недоотримало - 1673,1  тис. грн.  доходів (5070,0х0,33).

На підприємстві експлуатується 59 одиниць пасажирських тролейбусів, з яких 54 одиниці  пройшли амортизаційний термін та підлягають списанню.

Протягом багатьох років заміна рухомого складу проводилась на недостатньому рівні, підприємство змушене було прикладати значних зусиль по  покращенню технічного стану власними силами, але відсутність обігових коштів примушує постійно скорочувати витрати на ремонт рухомого складу та матеріально-технічної бази.

Значний знос рухомого складу,  який складає близько 91%, вже призвів до скорочення кількості тролейбусів на маршрутах міста.

Проте, попри всі проблеми, послуги комунального підприємства „Тернопільелектротранс”  є найбільш прийнятними для більшості населення, оскільки  в міському електричному транспорті надається право безкоштовного  проїзду всім пільговим категоріям громадян.

За  вісім місяців 2011 року КП „Тернопільелектротранс” перевезено  12370,9тис. пасажирів, з яких  5070,0 тис. платних, в т.ч. 771,0 тис. учнів та студентів  і  7300,8 тис. пільговиків.

Неможливість підприємства піднімати рівень заробітної плати вже призвела до кадрової проблеми. Вже на сьогодні, для забезпечення планового випуску, не вистачає 27 водіїв тролейбусів та 39 кваліфікованих спеціалістів енергогосподарства та служби рухомого складу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...