• Головна
  • У Тернополі перевіряють автівки із закордонною реєстрацією
20:30, 29 вересня 2011 р.

У Тернополі перевіряють автівки із закордонною реєстрацією

Працівники Тернопільської митниці спільно з Державною автомобільною інспекцією перевіряють на дорогах області дотримання митних правил водіями автівок із закордонною реєстрацією, - повідомляє ТВ4. - Митники та правоохоронці закликають не порушувати терміни перебування в Україні. Порушникам загрожує штраф або конфіскація автомобіля.

Згідно із митним законодавством громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном, можуть користуватися авто, зареєстрованому в іншій країні, не більше 2 місяців. А громадяни, які постійно проживають за кордоном, зможуть їздити на автомобілі із закордонними номерами максимум один рік.

В'ячеслав УХНІЦЬКИЙ,  головний інспектор служби по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил Тернопільської митниці, пояснює:

- За умови, що до двох місяців даний транспортний засіб може бути на іноземній реєстрації. Після цього громадянин в статусі нерезидента зобов'язаний звернутись в митний орган по місцю тичасового перебування в Україні з метою отримання посвідчення на реєстрацію даного транспортного засобу в органах МРЕВ ДАІ.

Громадяни, які не мають статусу тимчасового чи постійного перебування за межами України змушені на авто із закордонною реєстрацією залишити територію України до 10 діб. Порушникам митних правил загрожує конфіскація автомобіля або ж штраф від восьми до сімнадцяти тисяч гривень. Працівники митниці розповідають, трапляються випадки, коли авто з іноземною реєстрацію продають на запчастини. Від початку року вже зафіксовано 17 таких порушень. Власники нестимуть відповідальність. Митники також наголошують, авто не можна ні передавати, ні продавати.

Ігор ГАЛУЩАК, заступник начальника служби по боротьбі з контрабандою Тернопільської митниці, зауважує:

- Хочу застерегти всіх людей, які ввозять суда транспортні засоби і збираються з ними робити будь-які дії: чи залишати їх на території України, чи розбирати їх, чи продавати іншим особам, що цього робити не можна. Так стаття і звучить "Без дозволу митного органу". Якщо існують якісь проблеми, або транспортний засіб поломався на території України, чи можливо людина захворіла, то обов'язково треба письмово звернутися в митний орган. )

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...