• Головна
  • Тернополяни скаржаться на тиск та залякування від столичних колекторів
11:00, 27 квітня 2015 р.

Тернополяни скаржаться на тиск та залякування від столичних колекторів

Тернополяни скаржаться на тиск та залякування від столичних колекторів, які «вибивали» неіснуючий борг на користь компанії «Воля». У міліції радять писати заяву, бо коли йдеться про погрози розправою, навіть телефоном, це – кримінал. У компанії вибачились перед абонентом

  • Ми пережили жах, залякування, погрози, тиск – і все завдяки «помилці» когось з компанії «Воля», - жінці на тому кінці дроту булло важко стримувати емоції. – Ніби все з’ясувалось. Але хто компенсує нам моральну шкоду? Хто відповість за безлад? Єдине, в чому можу запевнити, що ми цього не подаруємо і подаватимемо заяву до міліції про погрози розправою.

Тернополянка Оксана Завадовська (ім’я жінки змінене на її прохання. Справжні дані є в редакції – прим. авт.) розповіла, що її родину тероризувала колекторська компанія, вибиваючи кошти, які вони нібито заборгували за користування кабельним телебаченням.

  • Наприкінці березня нам прийшов лист, що ми заборгували 120 грн, - пригадує жінка. – Там було застереження: платіть, або передадуть колекторам. За кілька днів ми звернулись в місцеве представництво і погасили всі борги.

Однак невдовзі родина отримала лист від колекторської фірми, де знову йшлося про борги. Жінка зателефонувала до столичних колекторів, аби з’ясувати, де узялись заборговані гроші.

  • Ми не з тих, що нам написали зі стелі 200 грн і ми з тим нічого не будемо робити, - каже пані Оксана. – Але на тому кінці дроту я почула, мовляв, за те, що ви прострочили, докидаємо ще 80 грн. І далі: «Женщіна, еслі ви не заплатітє, ми будєм звоніть сосєдям, пришльом людей і опішем імущество».

Під час розмови представники колекторської компанії почули, як у квартирі щось говорить дворічна дитина, пригадує тернополянка. Почуте далі її просто шокувало: «Ми будєм заявлять в органи опєкі. Чтоб лішить вас прав на ребьонка».  

  • Нас щодня морально «добивали», хоча ми знали, що ніякого боргу немає, - каже пані Завадовська. – Намагалась це їм пояснити і, коли мене просто не чули, сказала, що позиватимусь до суду. На тому кінці дроту просто кинули слухавку.

Зранку до Завадовських знову зателефонували колектори. І знову – про борг. Коли ж вкотре намагались пояснити, що все оплачено, пані Оксана почула, мовляв, ви на мене кричите, тому я записую за вами ще 100 грн боргу, пише 20хвилин.

З’ясовувати, звідки взявся борг і чому їх вже стільки днів тероризують, родина вирушила до місцевого представництва «Волі».  

  • Як виявилось, вони влітку минулого року підключили цифрове телебачення, а перестати брати оплату за аналогове просто забули, - скаржиться пані Оксана. - Після підключення цифрового телебачення нас по 7 разів у день діставали їхні агенти, щоб ще підключили інтернет.

Жінка каже - довели до того, що телефонувала в Київ та скаржилась, що писатиме заяву до міліції. Тоді дзвінки припинились. Кілька місяців був спокій. Тепер погрожують  колектори.  

  • У компанії з’ясували, що боргу у нас немає і обіцли повідомити про це колекторам, аби більше не турбували, - каже пані Оксана. – Аби мати докази, ми впорядкували всі документи, зібрали квитанції. І тепер подаватимемо заяву до міліції про переслідування. Наскільки знаю від знайомих та сусідів - не одні ми так «попали». Всіх застерігаю - не мати ніяких стосунків із цими шарлатанами.

Про борг нагадують sms  та листом. Потім - колекторам

У компанії «Воля» попросили вибачення в абонента, коли до них звернулись за коментарем наші журналісти. Та нагадали – всі питання вирішать у Центрі сучасних технологій.  

- Компанія ВОЛЯ вважає за потрібне принести вибачення клієнтові через пресу, - прокоментували інцидент у відділі зв’язків з громадськістю компанії ВОЛЯ. - Також вважаємо за потрібне нагадати, що коли абонент перестає оплачувати послуги, не проінформувавши компанію про необхідність розірвання договору, ВОЛЯ прикладає максимум зусиль для того, щоб зв'язатися з кожним таким абонентом і знайти індивідуальне рішення питання по заборгованості.

Коли на рахунку абонента залишається менше 10% щомісячної плати, компанія автоматично відправляє йому SMS-повідомлення й email з відповідним нагадуванням, стверджують у «Волі». Якщо абонент за своїм номером договору включає кредитування, послуги надаються ще протягом одного місяця, і лише після цього терміну й за відсутності подальших оплат починає формуватись заборгованість.

  • Протягом цього місяця абоненту також направляються нагадування про необхідність оплати послуг, - запевняють у прес-службі. - Періодичне інформування триває і протягом 90 днів після того, як сума заборгованості досягає розміру однієї абонентської плати. Тільки по закінченню цього часу компанії, з якими провайдер працює по стягуванню заборгованості, починають зв'язуватися з абонентами стосовно погашення боргу.

Переуступка боргу колекторам – це загальносвітова практика. Якщо борг з якихось причин було передано колекторської компанії помилково, а це поодинокі випадки, то при зверненні абонента ми відкликаємо його, стверджують у «Волі».

  • Просимо тернополян у разі отримання будь-якої помилкової інформації щодо наших послуг, звернутись до Центру сучасних технологій, що на вул. Крушельницької, 1, - закликають у «Волі». - Також рекомендуємо абонентам пам´ятати, що призупинення послуги не є повним її відключенням. Останнє потребує звернення абонента до центру обслуговування з відповідною заявою

Коментар

Сергій КРЕТА, (42 р.), начальник сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції:

  • Дуже часто в міліції порушують кримінальні провадження за так звані неіснуючі борги. Якщо кваліфікувати це з юридичної точки зору – це вимагання. В таких випадках ми рекомендуємо звертатись в міліцію. Є офіційні колекторські контори, котрі працюють на фінустанови і займаються так званим «вибиванням» боргів. Частина з них працюють законною, коли є на руках рішення суду про конфіскацію того чи іншого майна чи коштів. Але якщо нема документів, а з людям телефонують, тут йдеться про вимагання чи погрозу розправою.  
#Тернопіль #борги #колектори

Коментарі

Оголошення
live comments feed...