• Головна
  • Дефіцит ліків? Тернополяни мусять переплачувати за медикаменти за пільговими рецептами
09:00, 27 квітня 2015 р.

Дефіцит ліків? Тернополяни мусять переплачувати за медикаменти за пільговими рецептами

Коливання курсу долара і нестабільна економічна ситуація у країні вплинули і на аптечний ринок. Кількість препаратів на полицях аптек зменшилася, як і купівельна спроможність тернополян. 

Чи гострим є дефіцит ліків в аптеках міста? Яких саме медикаментів бракує найбільше? Про пільгові категорії та можливість придбати медпрепарати за зниженою ціною?

Представники аптечних мереж міста зауважили, що через зростання курсу валют тернополяни й справді почали економити на ліках. Люди обурюються, що вартість медикаментів істотно зросла. Однак виросли не тільки ціни на ліки, а й на продукти харчування та інші групи товарів.

Через складну економічну ситуацію в країні, за словами представника мережі аптек «Ромашка» і «Борис» Володимира Проціва, збільшився попит на препарати вітчизняних виробників. Хто може зекономити - економить. Проте це не завжди вдається.

- Діючі речовини, які представлені в імпортних препаратах, можуть відрізнятися від тих, які використовують при виробництві українські фармацевтичні компанії, - каже він. - Імпорт завжди продавався і буде продаватися. Співвідношення ціни та якості ніхто не скасовував. Люди, які хочуть швидше одужати, переважно купують імпортні ліки.

Про зростання обсягів продажів українських препаратів говорить і завідуюча аптекою, представник торгової мережі «Сімейний лікар» Оксана Гілазеєва. Утім, вона також наголошує на тому, що чимала категорія тернополян, попри підвищення цін на лікарські засоби, все одно купує якісні європейські ліки.

- Дехто просто звик до зовнішнього вигляду упаковки, - каже вона. - Та якщо зробити дослідження своєї печінки, то відразу відчувається різниця: що є імпорт, а що - вітчизняний аналог. На жаль, навіть маючи у своєму складі ту ж діючу речовину, українські ліки, на жаль, мають дещо інші фармацевтичні властивості. Хоча все це, звісно, індивідуально.

Департамент охорони здоров’я, як наголосив його директор Володимир Курило, не регулює ані асортимент аптечних мереж, ані процес ціноутворення. Що стосується закупівель медикаментів у лікувальні установи, то, за його словами, згідно з чинним законодавством, існує перелік засобів, які повинні бути у таких установах, пише 20 хвилин

- На жаль, наші медичні заклади нині фактично не забезпечені лікарськими засобами, - наголошує він. - Незадоволення жителів області справедливе, і це нормально.

Основна ж проблема, яка зачіпає майже всіх, - це неможливість придбати ліки за пільговими рецептами, що виписують лікарі.

- Відбувся стрибок курсу долара, і ціни, затверджені МОЗ, нижчі, ніж закупівельні. Через невідповідність ринкових і зареєстрованих гуртово-відпускних цін аптеки не можуть продавати людям препарати, - пояснює він. - Виникає велика проблема, коли тернополяни приходять в аптеку за цукрознижуючими чи, приміром, протиепілептичними медикаментами, а можливості продати їх за пільговими рецептами в аптекарів немає.

Змінити ситуацію можна тільки на рівні МОЗ шляхом перереєстрації гуртово-закупівельних цін на певні препарати або через зміну механізму їх ціноутворення. Облдепартамент звернувся з офіційним листом до Міністерства з проханням урегулювати ситуацію. Втім, відповіді наразі не отримав.

У кінці минулого року також призупинили дію пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб із гіпертонічною хворобою. До цього проекту в області залучили 173617 хворих. Субвенцію, яку отримала облдержадміністрація, як говорить пан Курило, - 3371,1 тис. грн - використали в повному обсязі. Департамент просить Міністертво сприяти у продовженні пілотного проекту упродовж цього року. Відповіді на письмове звернення (із січня - прим. авт.) досі немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дефіцит ліків? Тернополяни мусять переплачувати за ліки за пільговими рецептами
ТОП новини
"Масштабне скасування бронювання наближається, названо перелік захворювань для відстрочок": повістки, ТЦК, мобілізація
"Потужна гроза пре в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": куди суне мороз у -18 градусів, дощ і снігопад?
"Мобілізація українців із інвалідністю з 1 травня, названо перелік захворювань": повістки, ТЦК і скасування відстрочки
"Потужна негода суне в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -15 градусів, дощ і снігопад?
Оголошення
live comments feed...