В Тернополі відновлюють молодіжне житлове кредитування

Схоже, молодіжне житлове кредитування, яке було доволі популярним в кінці 90-х – на початку 2000-х знову стає привабливим для молодих позичальників.

Якщо раніше головною перешкодою до отримання власної квартири була відсутність державних коштів на реалізацію подібних програм, то зараз, схоже, фонд сприяння молодіжному житловому кредитуванню взяв на себе цю ношу і запровадив ще один, власний, кредитний проект.

Більшість умов залишилися сталими: вік молодої сім’ї не повинен перевищувати 35 років включно, сім’я обов’язково повинна перебувати на квартирному обліку, мати відповідні доходи чи поручителя, що дозволить справно сплачувати отриману позику, а також мати змогу заплатити перший внесок – не менше 10 відсотків від вартості майбутнього житла. Кредит надається на термін до 30 років, але не більше ніж час виходу на пенсію.

Новизна полягає в тому, що чекати на державні гроші більше не потрібно: фонд надає кредити з коштів власного статутного капіталу. Суму в понад 60 млн.грн. виділяв уряд протягом 2 років. Тепер ці кошти направлятимуться на кредитування житла молодим сім’ям.

Позичальники сплачуватимуть лише облікову ставку Національного Банку, (ставка плаваюча і на сьогодні становить неповних 8 відсотків) плюс 3 відсотки. Таким чином, кредит на житло коштуватиме менше, ніж 11 відсотків річних в гривнях, що на даний час є найнижчим відсотком за користування іпотечним кредитом в Україні.

Віддавати кредит потрібно відразу на наступний місяць з дати його отримання, а процент, що дорівнює обліковій ставці НБУ, повертатиметься назад в статутний капітал Фонду та буде спрямовано на наступні кредити іншим молодим сім’ям.

Деталі за телефоном 43-09-78, або в приміщенні регіонального відділення фонду: вул. Нечая 29а в Тернополі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі